Ján Nosko: máme ambíciu pomôcť a zachovať futbal v Banskej Bystrici


Foto: Ján Nosko: máme ambíciu pomôcť a zachovať futbal v Banskej Bystrici Foto: ilustračné

1.júna sa na pôde samosprávy uskutočnila séria rokovaní vedenia mesta s prezidentom Slovenského futbalového zväzu Jánom Kováčikom, poslancami mestského zastupiteľstva a so zástupcami futbalových klubov v meste. Cieľ bol jasný – zmapovať stav, ktorý v banskobystrickom futbale nastal, nájsť vhodný spôsob ako pomôcť a situáciu stabilizovať. Okrem toho radnica intenzívne rokuje s Ministerstvom obrany SR o možnostiach prevodu Štadióna SNP do svojho vlastníctva.

„Máme veľký záujem a podporujeme myšlienku získať Štadión SNP do vlastníctva mesta, aby sme sa mohli uchádzať o vládnu dotáciu 2,5 mil. eur na jeho rekonštrukciu. Chceme vytvoriť dobré zázemie aj pre našich najlepších atlétov a preto atletická dráha s potrebným zázemím ostane zachovaná,“ hovorí primátor mesta Ján Nosko.

Druhým problémom je zlá finančná situácia Futbalového klubu Dukla Banská Bystrica.

„S prezidentom Slovenského futbalového zväzu sme rokovali o možnostiach záchrany klubu. Dukla je značka, ktorá vychovala mnohých známych futbalistov. Tí nám robia dobré meno doma aj v zahraničí. Zo strany mesta nepadol zatiaľ žiadny konkrétny záver. Požiadali sme vedenie klubu o finančnú analýzu a návrh konkrétnych modelov, ako by si predstavovali pomoc zo strany samosprávy. Je aj v našom záujme pomôcť viac ako 800 mladým futbalistom, aby mali kde profesionálne rásť. Konkrétne návrhy a riešenia by mohli zaznieť na stretnutí, ktoré sme naplánovali na 15. júna,“ dopĺňa Nosko.

Sériu rokovaní uzavrelo stretnutie predstaviteľov futbalových klubov pôsobiacich v Banskej Bystrici s vedením mesta. Zúčastnení sa zhodli, že momentálna situácia si vyžaduje spoločný postup a hľadanie konsenzu všetkých strán. Stretnutia budú aj naďalej pokračovať s cieľom stabilizovať situáciu vo FK Dukla Banská Bystrica a samosprávy smerom k mestským futbalovým klubom.

Miesto: -
Dátum: 11.06.2015


Prečítajte si viac:


  • Trenčín
  • |
  • 07 december 2023, 12:34
Upozornenie na uzávierku ulice v Trenčíne