Zadržali troch páchateľov, ktorí ukradli 54 tisíc eur, všetci majú kriminálnu minulosť


Foto: Zadržali troch páchateľov, ktorí ukradli 54 tisíc eur, všetci majú kriminálnu minulosť
Galéria: 6 fotiek
Foto: KR PZ Banská Bystrica

Odbor kriminálnej polície KR PZ v Banskej Bystrici počas uplynulého týždňa vykonával procesné úkony spojené s objasnením násilnej trestnej činnosti. Ide o prípad z 31. januára 2018, keď sa vtedy ešte neznámi páchatelia dopustili lúpežného prepadnutia v rodinnom dome v obci Teplý vrch.  

V neskorších večerných hodinách vnikli do domu s cieľom získať peniaze. „Z trezora si odniesli finančnú hotovosť vo výške viac ako 54-tisíc eur. Následne z domu vybehli von, nastúpili do motorového vozidla a z miesta činu ušli,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. 

V súvislosti s prípadom polícia počas minulého týždňa zadržala troch podozrivých. 39-ročného, 54-ročného a 33-ročného muža z Banskobystrického kraja. Podľa dôkazov mali všetci traja podiel na tomto násilnom skutku. Voči všetkým bolo vznesené obvinenie.  

39-ročný muž je obvinený z obzvlášť závažného zločinu lúpeže spolu s prečinom porušovania domovej slobody. 54-ročný muž bol obvinený z obzvlášť závažného zločinu lúpeže a 33-ročný muž bol obvinený zo zločinu krádeže spolu s prečinom porušovania domovej slobody spáchaného formou účastníctva.  

„U jedného z obvinených boli zaistené drogy, ktoré sú v súčasnosti predmetom trestného konania na tunajšom odbore kriminálnej polície. Zaistená tu bola aj strelná zbraň, ktorá bola použitá pri spáchaní predmetného zločinu. V prípade obvinených mužov ide o osoby s kriminálnou minulosťou,“ dodala Kováčiková. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica