- 23. november 2024 o 16:33
Banskobystričanka upozorňuje na líšku. Pohybovala sa po sídlisku, dajte si pozor na domácich miláčikov
Beáta z Banskej Bystrice uverejnila príspevok na sociálnej sieti, v ktorom upozorňuje ostatných obyvateľov na pohyb líšky na sídlisku.
„Rada by som upozornila obyvateľov a návštevníkov mestskej časti Podlavice na líšku, pri odbočke vedľa cintorína smerom na Gaštanovú (pri starej kotolni). Skúsila som informovať mestskú políciu, ale bez reakcie. Dávajte si pozor a dávajte pozor aj na domácich miláčikov,“ napísala žena.
Jej príspevok komentovalo viacero ľudí. „Videl som ju pri kontajneroch Gaštanová - Limbová. Išla za nami s havom po koniec Limbovej a potom šla ku domom,“ napísal Michal. „Niekoľko rokov nám chodila aj po Moskovskej, ale už som ju dlhšie nevidela,“ uviedla Miroslava.
„Aj u nás na sídlisku už niekoľko rokov stretávame líšky. Jedna chodieva aj do areálu ZŠ Trieda SNP, nikto to tu nerieši,“ tvrdí Petra. „Rozumiem obavám ľudí, ale, prosím, ako by mal vyzerať zásah proti líške? Čo by mali mestskí policajti urobiť?“ pýtal sa Peter.
Beáta mu odpovedala: „Určite nehovoriť oznamovateľovi, že je to bežná vec, že poľovníci s tým nič neurobia a so zvýšeným hlasom. Ako to, že vedia založiť papuču a dať pokutu? Samozrejme, v prvom rade majú preveriť situáciu, napríklad s veterinárom či poľovníkom a líšku uspať alebo zneškodniť. Vyšetriť ju, či nie je besná. Tak si to predstavujem ja, občianka. Nie, že ma odhovárajú a zvyšujú hlas.“
Peter opäť reagoval: „Keďže je to lesná zver, treba sa obrátiť na poľovníkov.“ Naša redakcia v tejto súvislosti oslovila Mestskú políciu Banská Bystrica.
„Dňa 11.11.2024 sme mali na linku 159 oznámený výskyt líšky v Podlaviciach, pričom sme túto skutočnosť oznámili príslušnému poľovníckemu združeniu. V súvislosti s výskytom líšky v uvedenej lokalite nemáme od občanov doručený písomný podnet, na ktorý by sme vedeli poskytnúť odpoveď. Kontakt prostredníctvom telefonickej linky nevybavujeme spätnou informáciou.V prípade výskytu voľne pohybujúcej sa zveri je oznámenie na naše bezplatné telefónne číslo obratom vybavené postúpením príslušnému poľovníckemu revíru, prípadne odbornému útvaru MsÚ na deratizáciu priestoru,“ uviedla Diana Lunterová, asistentka náčelníka MsP.
Minútky zo Slovenska
- 09:00 FOTO: Aha, čo dokázali ľudia v Zázrivej! Vlastnoručne vybudovali studničku, posedenie aj lavičku pri kaplnke
- 09:00 Časť kontrolórov parkovania v Bratislave môžu čoskoro nahradiť skenovacie autá
- 09:00 Obľúbená televízia po 15 rokoch končí. Diváci ju už nikde v ponuke nenájdu, za projektom stála známa tvár
- 09:00 FOTO: Turistický vláčik v Trenčíne otvára svoju sezónu, cez Mierové námestie vás ale tento rok neprevezie
- 08:45 Tragická nehoda na východe: Kamionista havaroval na rovnej ceste, okoloidúci bojovali o jeho život
- 08:30 Pozor na uzávierky v Partizánskom: Obyvateľov čakajú viaceré dopravné obmedzenia
- 08:15 FOTO: Oravský hrad sa vráti do éry palatína Thurza, prídu šermiari aj historický sprievod
- 08:15 Druhá vlna energopomoci mešká. Niektorí nedostali ani prvý šek, ľudia sú v neistote
- 08:15 Levičania sa sťažujú na ľudí, ktorí postávajú pri známom obchode a obťažujú iných. Jeden sa chcel žene votrieť do auta
- 08:15 FOTO: Polícia pátra po osobách z Prešova. Môžu pomôcť objasniť zmiznutie 6-tisíc eur
- 08:15 Už ste videli Ružinov v 3D verzii? Starosta predstavil technologickú novinku, je prvá svojho druhu na Slovensku
- 08:15 Už v sobotu otvoria v Bošáckej doline jedinečný archeopark, návštevníkov prenesie do sveta Keltov a pravekých remesiel
- 24.04. VIDEO: Cyklisti sa dočkali. Trenčianska župa otvorí ďalší dôležitý úsek cyklomagistrály, prepojí Trenčín s Dubnicou
- 24.04. Pri autobusovej zastávke v Žiline vychováva diviačica svoje mláďatá. Obyvatelia sa boja o deti
- 24.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše