Vyčíňa falošný kontrolór! Vyhráža sa odpojením elektriny a pokutou, kvôli nelegálnemu odberu


Foto: Vyčíňa falošný kontrolór! Vyhráža sa odpojením elektriny a pokutou, kvôli nelegálnemu odberu Foto: ilustračné

V poslednom období narastajú prípady, keď ľuďom telefonujú podvodníci, ktorí sa vydávajú za kontrolórov Stredoslovenskej distribučnej spoločnosti. Falošný kontrolór v telefonáte tvrdí, že na ich odbernom mieste dochádza k nelegálnemu odberu elektriny, a vyhráža sa vysokou pokutou a odpojením elektriny. Hovorí, že na elektromere majú poškodenú plombu, alebo je nejako poškodený a elektrinu odoberajú načierno.   

Zákazníci, ktorí sa sťažovali na podozrivé telefonáty, uviedli to isté telefónne číslo, avšak pochybné telefonáty zaregistrovali aj z iných čísel. Stredoslovenská distribučná preto upozorňuje všetkých odberateľov, aby boli opatrní a v prípade podozrenia si radšej informácie preverili na zákazníckej linke 0850 166 007.  

„V žiadnom prípade im neodporúčame komunikovať s človekom, ktorý vystupuje v mene našej spoločnosti ako kontrolór neoprávnených odberov bez toho, aby sa identifikoval služobným preukazom. Takisto vyzývame verejnosť, aby neuhrádzala žiadne pokuty ani poplatky v hotovosti priamo na svojom odbernom mieste,“ upozornil hovorca Miroslav Gejdoš.Zdroj: webnoviny.sk