Pri cestnej kontrole 20-ročná dievčina napadla policajta, zasahovať museli aj záchranári


Foto: Pri cestnej kontrole 20-ročná dievčina napadla policajta, zasahovať museli aj záchranári Foto: ilustračné

Vyšetrovateľ z Banskej Bystrice obvinil z prečinu útoku na verejného činiteľa 20-ročnú ženu z okresu Brezno. V utorok 27. februára obvinená voči zasahujúcemu policajtovi použila násilie. Policajná hliadka o 15:20 na ceste v obci Slovenská Ľupča, zastavila automobil Peugeot 207 z dôvodu nefunkčného ľavého svetla. Po zastavení obvinená žena vystúpila z auta, nadávala, bránila výkonu služobnej činnosti a zaútočila na jedného z policajtov.  

„Päsťami ho udierala do hrude, krku a tváre, útok vykryl tak, že ju zatlačil k služobnému vozidlu a spolu s kolegom použili donucovacie prostriedky hmaty, chvaty a priloženie pút. Obvinená sa stále správala agresívne, hádzala sa o zem a nohami kopala okolo seba. Nakoľko bola pod vplyvom alkoholu a neovládala svoje konanie, policajti privolali aj rýchlu zdravotnú pomoc,“ uviedla hovorkyňa KRPZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová.  

Záchranka ženu odviezla do nemocnice, kde ju hospitalizovali na psychiatrickom oddelení. 35-ročný vodič z Brezna bol podrobený dychovej skúške pri ktorej mu namerali 0,71 promile. Keďže sa vodič dopustil priestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, ďalšiu jazdu mu zakázali. Obvinenej za skutok, ktorý spáchala hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.  

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica