- Matej Mičík
- •
- Správy
- •
- Hriňová
- 20. september 2024 o 15:00
Keby bol mladší, letí aj s bicyklom. Incident motorkárov a cyklistu v Hriňovej sprevádzali vulgarizmy
V motorkárskej faceboovej skupine sa objavil príspevok od Ľubice, ktorý zaujal množstvo ľudí. Opisuje v ňom incident so starším cyklistom, ktorý sa udial v Hriňovej.
„Dnes (vo štvrtok) sa mi stala dosť zaujímavá vec. V Hriňovej sme na motorkách odbočovali na parkovisko pri zmrzline. Priateľ šiel prvý, ja za ním. Zrazu zozadu rana, mne už padala motorka, ledva som ju udržala. Pozriem za seba a taký asi 70-ročný cyklista do mňa narazil a začal mi vulgárne nadávať,“ priblížila Ľubica.
Žena sa ho opýtala, či je v poriadku. „On mi však stále vulgárne nadával, že čo som nešla rýchlejšie na to parkovisko. Vravím: „Čo som mala priateľa potlačiť?“ A on len svoje, že tam mám dosť miesta, ale vedľa stálo auto. On si myslel, že s 200-kilovou motorkou sa pohnem z miesta a zaradím tak rýchlo ako na bicykli,“ opísala Ľubica.
Potom sa incident začal vyostrovať, lebo sa doň zapojil aj jej priateľ. „Potom už priateľ zdvihol trošku hlas na neho, nech sa upokojí, či nepozná pravidlá cestnej premávky a či mu nič nehovorí bezpečnostný odstup. Cyklista sa ohradzoval, že sme „nejakí veľmi múdri“. Keby to bol mladý fagan, tak zrejme zaletí aj s tým bicyklom. Keby sa takto správal, ale z úcty sme sa s ním ďalej nebavili. Povedala som mu, že mi je ľúto, čo sa stalo, ale ja som fakt chybu nespravila,“ dodala žena.
Komentáre motorkárov
Pod príspevkom sa v priebehu niekoľkých hodín nazbierala viac než stovka komentárov. „Ja mám úctu k starým ľuďom, ale keď sa niekto správa takto, tak úcta ide bokom a je mi jedno, či je starý alebo mladý,“ uviedol Tomáš.
„Bol by som zvedavý, ako by sa pán tváril, keby niečo na motorke poškodil. A z vlastnej skúsenosti viem, že s každým sa slušne jednať nedá,“ komentoval Jozef. „Starí nemajú úctu k mladým a mladí majú mať úctu k starším? To mi nejako nevychádza. Úctu si zaslúži pokorný a slušný človek a nie kadejaký agresívny hulvát,“ myslí si Juraj.
K incidentu sa vyjadril aj Zdeněk z Českej republiky: „A večer pôjde do nemocnice, že je zranený a teba bude naháňať polícia, že ste ju nevolali a nenahlásili dopravnú nehodu.Teda takto by to asi prebehlo v Čechách.“
Ľudovít by okamžite zavolal políciu, ktorá by cyklistu podrobila dychovej skúške. „Ja by som mu povedala, že mi doškriabal motorku, že chcem kompenzáciu. A ak nie, volám policajtov, že ako by sa správal,“ poradila Dominika. „Úplne základné pravidlo - keď do vás narazia zozadu, sú automaticky na vine,“ dodal Michal.
Minútky zo Slovenska
- 25.04. Do baterkárne v Šuranoch už hľadajú zamestnancov. Platy od 2 300 eur, no aj povinnosť absolvovať školenie v...
- 25.04. VIDEO: Futbalové ihrisko v Stupave obsadila večer nečakaná tréningová zostava. Čo na to domáci klub?
- 25.04. OhniskO Fire Dining & Brew Bar sa zaradil sa medzi najlepšie reštaurácie. Ktoré ďalšie košické podniky excelovali?
- 25.04. Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 25.04. FOTO: Trnavčania spomínajú na podniky, ktoré im v meste najviac chýbajú. Na ktoré nedajú dodnes dopustiť?
- 25.04. FOTO: Mesto Prešov plánuje komplexnú rekonštrukciu Slovenskej ulice. Ilustračné vizualizácie pohoršili obyvateľov
- 25.04. Podozriví asfaltéri sa opäť objavili pri Žiline. Varuje pred nimi obec, na čo si dať pozor?
- 25.04. Kam cez víkend v okolí Nitry? 5 tipov na jarné výlety s úžasnými výhľadmi, pri ktorých sa ani nezapotíte
- 25.04. Dievčatku spadla zmrzlina na zem skôr, než si ju stihla vychutnať. Takúto reakciu košickej zmrzlinárne nečakali...
- 25.04. Obyvatelia Podhradovej sa hnevajú na starostu, my nepatríme k Severu? Pozývajú ho, aby sa k nim prišiel pozrieť
- 25.04. Drzosť v Borskom Svätom Jure: Šofér dal auto do opravy, mechanik mu ho za chrbtom predal, cena vyráža dych
- 25.04. FOTO: Pálenie Ďura je na Považí stále živým zvykom. Pozrite sa, kde všade túto tradíciu môžete zažiť
- 25.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 25.04. VIDEO: Chodci nečakane vbehli pred autobus v Bratislave, šofér len tak dobrzdil a vzápätí sa strhla vulgárna hádka
- 25.04. Mladý talent a obrovský úspech! Prešovčanka ovládla Európu, z majstrovstiev v bojovom športe si nesie zlato aj striebro