Dvaja tínedžeri napadli 15-ročného mladíka, zbili ho pred očami spolužiakov


Foto: Dvaja tínedžeri napadli 15-ročného mladíka, zbili ho pred očami spolužiakov Foto: ilustračné

Polícia v Lučenci vyšetruje prípad prečinu výtržníctva, ku ktorému došlo 24. januára 2018 na ulici Dukelských hrdinov. V zadnej časti areálu SOŠ technickej v Lučenci došlo v popoludňajších hodinách k napadnutiu 15-ročného mladíka z Lučenca. Otec napadnutého podal trestné oznámenie v stredu 24.1. V súvislosti s prípadom bolo začaté trestné stíhanie a súčasne vznesené obvinenie z prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva dvom osobám (16-ročnému mladíkovi z Točnice a 18-ročnému Marekovi z Poltára). 

„Obvinení, spoločne fyzicky napadli 15-ročného mladíka, pričom sa svojho konania dopustili na mieste verejnosti prístupnom, v prítomnosti skupiny osôb mladších ako 18 rokov a uvedený čin spáchali na chránenej osobe. Stíhaní sú na slobode. V súčasnosti prebiehajú v tomto prípade procesné úkony,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. 

Pre 15-ročného mladíka to nebola prvá skúsenosť so staršími spolužiakmi. Chlapca ešte v pondelok 22. januára v zadnej časti areálu Strednej odbornej školy technickej v Lučenci napadol 18-ročný Tibor, ktorý ho niekoľkokrát udrel päsťou do oblasti tváre. V tejto súvislosti bolo včera z prečinu výtržníctva vznesené obvinenie aj voči 18-ročnému Tiborovi.Zdroj: KR PZ Banská Bystrica