- 2. september 2024 o 16:55
FOTO: Pri Banskej Štiavnici horelo staršie auto. Felicia ohník či elektro, vtipkujú ľudia na internete
Neďaleko Banskej Štiavnice došlo v pondelok v poobedňajších hodinách k požiaru vozidla Škoda Felicia, ktoré malo martinskú „ŠPZ-ku“. Autentické fotografie pridal na sociálnu sieť okoloidúci vodič s popisom: „Pozor, horiace auto pred Kozelníkom.“
Príspevok komentovala Iveta, ktorá auto videla tesne pred jeho požiarom. „Išli za mnou okolo 16:00 cez mesto. Zastavili pokecať s doručovateľom pizze pod Hájikom. Tak zrejme ďalej ako po Kozelník už nevydalo,“ opísala žena.
Ani tieto fotografie sa nevyhli posmeškom. „Škoda ohník,“ napísal Martin. Neskôr dodal, že je to nevhodné a že sa ospravedlňuje majiteľovi. „Určite to bola Felicia elektro,“ pridal komentár Marek. „Ej, ale rozpálilo tie kone,“ komentoval Ján.
„Ešte dostane pokutu za to, že liezol do zákazu,“ podotkol posmešne Peter. „To pripomína jazdu so zatiahnutou ručnou brzdou,“ myslel si Ivan. Podstatné však je, že požiar nemal za následok žiadne straty na ľudských životoch.

Takmer 1,5 milióna áut
Tento typ vozidla nepatrí rozhodne medzi tie najnovšie. Práve naopak, na slovenských cestách ho je vidieť čoraz menej. Škoda Felicia sa vyrábala v rokoch 1994 až 2001. Dnes ju niektorí považujú už za veterána.
Celkom vzniklo 1 401 489 exemplárov. Následníkom sa stal takisto obľúbený model Škoda Fabia, ktorý sa začal vyrábať v roku 1999.
Minútky zo Slovenska
- 18:20 V Rajeckej doline láka turistov aj fotografov jedinečná atrakcia. Dostanete sa tam pešo aj na bicykli
- 18:20 VIDEO: Do osady v Čani chodia hasiči ako na klavír, vypaľujú tam trávu aj odpad, domáci po nich hádžu kamene
- 18:20 Zomrela milovaná učiteľka a niekdajšia riaditeľka ZŠ v Semerove, smúti za ňou celá škola aj bývalí žiaci
- 18:20 Pamätáte si, keď v Bratislave otvorili prvý McDonald´s? Ľudia stáli v rade ako na mandarínky
- 18:20 Pozor, tieto autá môžu byť nebezpečné! SOI zverejnila zoznam, majitelia tátošov by mali okamžite konať
- 18:20 Centrum Prešova sa v sobotu večer premení na bežeckú oldies party. Hlavná ulica a časť Masarykovej budú uzatvorené
- 17:30 KVÍZ: Mnohé maďarské slová a frázy poznajú aj Slováci. Otestuj sa a zisti, koľko z nich ovládaš!
- 17:30 Obyvatelia Lietavskej Lúčky sa sťažujú na prach z cementárne. Hovoria o pálení očí aj kašli
- 17:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov
- 17:00 VIDEO: Hasiči v Trnovom oslávili 100 rokov. Obcou prešla spanilá jazda hasičských vozidiel
- 17:00 Letné prázdniny by mohli začať skôr. Drucker pripustil skorší koniec škôl, vysvedčenia by rozdali posledný júnový piatok
- 17:00 Pomôžte oživiť historické skleníky v Zámockej záhrade, kedysi sa tam pestovali ananásy. Hlohovec hľadá dobrovoľníkov
- 17:00 Dvojročný Alex trávi viac času v nemocniciach než na ihrisku, známy podnikateľ z Prievidze vyzýva obyvateľov k pomoci
- 16:40 Horkýže Slíže chystajú po 5 rokoch veľkú novinku: Na Slížovici pokrstia nový album a odštartujú megaturné
- 16:00 Dubničania spomínajú na učilište, ktoré vychovalo celé generácie odborníkov, o žiakov bolo postarané vo všetkom