- 19. august 2024 o 08:30
V piatok sa uzavrelo hlavné parkovisko pri Rooseveltovej nemocnici. Ako bude premávať MHD počas rekonštrukcií?
V nadväznosti na projekt výstavby novej Rooseveltovej nemocnice sa mesto Banská Bystrica pripravuje na rozsiahlu rekonštrukciu hlavného parkoviska na Námestí L. Svobodu. Informácie o zmenách poskytlo Mesto Banská Bystrica.
Toto parkovisko bude od septembra zaradené do zóny regulovaného parkovania. Stavebné práce začínajú v sobotu 17. augusta a budú prebiehať postupne, pričom v úvodnej fáze dôjde len k čiastočným dopravným obmedzeniam. Trolejbusy a autobusy budú premávať podľa štandardného režimu.
Doprava bude od septembra obmedzená
Mesto a vedenie Rooseveltovej nemocnice intenzívne pracujú na nastavení celkového dopravného režimu, pretože od septembra bude doprava v tejto lokalite výrazne obmedzená kvôli výstavbe novej nemocnice. Medzi hlavné opatrenia patria aj bezplatné záchytné parkoviská pri nákupných centrách Tesco a Kaufland. Na rozdiel od nich budú parkoviská v blízkosti nemocnice od 1. septembra spoplatnené.
Primátor Ján Nosko zdôrazňuje, že hlavné parkovisko nad nemocnicou na Námestí L. Svobodu, ktoré spravuje mesto, prechádza komplexnou rekonštrukciou. „Už dnes dôjde v popoludňajších hodinách k uzatvoreniu pravej časti parkoviska pod svahom, kde sa cez víkend začne s búracími prácami obrubníkov. Parkovanie bude možné len vo zvyšnej polovici parkoviska, pričom na dopravné obmedzenia bude upozorňovať príslušné dopravné značenie,“ informuje. Primátor prosí všetkých o trpezlivosť a ospravedlňuje sa za dočasné obmedzenia.
Počas týchto stavebných prác nebude trolejbusová a autobusová doprava nijakým spôsobom obmedzená. Harmonogram ďalších prác bude verejnosti oznámený postupne.
Minútky zo Slovenska
- 15:00 FOTO: Bratislavčania prezradili, kde najradšej trávia svoje voľné chvíle. Väčšina uteká do prírody k hrádzi či do lesa
- 15:00 Tejto ulici v Trnave sa v nedeľu radšej vyhnite: Kvôli rizikovému derby ju uzavrú
- 15:00 Pred 178 rokmi tu ľudia povstali za slobodu. Tento príbeh spod malej veže na Orave dodnes mnohí nepoznajú
- 15:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov
- 15:00 Snina rozbieha veľkú obnovu chodníkov: Práce zasiahnu 18 lokalít po celom meste, budú stáť vyše pol milióna
- 15:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 14:30 FOTO: Pri košickom jazere to počas jarných dní vyzerá ako z rozprávky, pozrite sa na krásne zábery od pani Hany
- 14:00 Najnovší prieskum ukázal, ktorý svetový líder je u Slovákov najobľúbenejší. Neuveríte, ako dopadol Trump
- 14:00 Trenčiansky kraj zrušil verejné obstarávanie na vodíkové autobusy pre nedostatok ponúk, v projekte chce ale pokračovať
- 14:00 Kde v Nitre pribudne nová Biedronka? Investor plánuje rozšírenie cesty, pribudnú aj parkovacie miesta
- 14:00 FOTO: Vedeli ste, že aj Žilinský kraj má svoj Yellowstone ? Farebné jazierka so sírnym zápachom pozná len málokto
- 13:30 V Košiciach a okolí hrozí vznik požiarov. Platí zákaz fajčenia či vypaľovanie suchej trávy, inak hrozia pokuty
- 13:00 Medveď sa má pohybovať v Trnovom už viac dní: Nové hlásenie spresňuje miesto, ľudí vyzývajú na opatrnosť
- 13:00 Bánovce získali viac ako 600-tisíc eur na novú cyklotrasu, mesto chce posilniť prepojenie s okolitými obcami
- 13:00 Opekanie vo Vrakunskom lesoparku sa mení, onedlho pribudne možnosť rezervácie aj poplatky