- 1. august 2024 o 14:12
Krásne gesto mamičiek! Banskobystrickým gymnastkám sa vyzbierali na vybavenie
Banskobystrické gymnastky momentálne čelia ťažkým podmienkam, no neprestávajú snívať a pracovať na svojich cieľoch. Deti z Banskej Bystrice podľa tamojších trénerov už desaťročia cvičia v malej telocvični bez dostatočného vetrania a kvalitného gymnastického koberca. Napriek tomu sa denne hodiny venujú tréningu, lebo tento šport milujú.
„Milí Bystričania. Podarilo sa už aj vám prispieť 2-3€? Tie vám chýbať nebudú, ale keď vás bude veľa, tak urobia veľkú vec,“ napísala na sociálnej sieti jedna z tréneriek. Dievčatá trénujú vrcholový šport, no nemajú na cvičenie kvalitné podmienky. Mamičky športovkýň tak spustili zbierku, z ktorej budú schopné deťom zadovážiť náčinie na profesionálnu prípravu.
Mamy z celého Slovenska sa rozhodli pomôcť a začali prispievať sumami od 2 do 5 eur na kúpu airtracku, špeciálnej gymnastickej podložky, ktorý by výrazne zlepšil tréningové podmienky mladých športovkýň.
„Športová gymnastika je jeden z časovo najnáročnejších športov, to znamená, že deti aj starší športovci spolu s trénermi v telocvični trávia dlhé hodiny (3–5 hodín) denne. Je to taktiež nebezpečný a veľmi náročný šport. Žiaľ, priestory pre náš klub už dlhodobo nie sú vyhovujúce, pretože nemáme dostatočný priestor pre kvalitný tréning, často musia tréneri s deťmi improvizovať, aby mohli aj naďalej robiť tento nádherný šport,“ uviedla jedna z tréneriek v kampani.
Tento airtrack je aspoň malá pomoc pre zlepšenie ich podmienok. Nezabúdajme, že väčšina športov potrebuje aj gymnastickú prípravu.
„Žiaľ, väčšinu nákladov na voľnočasové aktivity v dnešnej dobe nesie rodič... Ale jedno tu nechápem, ak je to gymnastika UMB (Univerzity Mateja Bela), prečo neskúsia riešiť obnovu športového náradia cez nejaké projekty alebo si to nedajú do nákladov ako bežné školy aj základné školy, ktoré nakupujú lopty, žinenky a iné náradie do telocviční... Zas sa len na rodičov a dobrotu ľudí spolieha,“ uviedla v komentári pod príspevkom Monika, ktorá navrhla aj ďalšie možnosti získavania financií.
Mamičky sa preto obrátili na širokú verejnosť, aby sa pripojila k ich iniciatíve a prispela na nákup potrebného vybavenia. Každý môže pomôcť príspevkom prostredníctvom stránky donio.sk. Suma, ktorú sa im doposiaľ podarilo vyzbierať narástla do výšky takmer 2500 eur, no na profesionálny airtrack im zostáva zozbierať ešte 2 700 eur.
„Pevne veríme, že s podporou fakulty, fondov, mesta Banská Bystrica, VÚC-ky a SGF sa podarí konečne postaviť gymnastickú halu tak, aby aj tento šport (ktorý je športom ako každý šport) dostal v krajskom meste konečne dôstojné podmienky pre rozvoj. A hlavne, aby náradie nakúpené na EYOF nestálo zavreté, ale dostalo plné a maximálne využitie,“ uviedli na sociálnej sieti.
Minútky zo Slovenska
- 19:10 Kaliňák prijal výzvu študentov na diskusiu: V Žiline bude čeliť otázkam maturantov
- 19:10 Poslanec Ľubomír Galko skončil na pohotovosti. Nešťastne spadol, vraj to brutálne bolelo
- 19:10 Poslanca Jána Ferenčáka fyzicky napadli pred jeho dcérou, prehovoril o tom, čo sa stalo
- 19:10 Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta sa vyšplhá až na 650 eur, no platí dôležitá výnimka
- 18:50 Chceš 4-tisíc eur? Stačí sa stať šoférom MHD v Bratislave. Dopravný podnik ponúka aj ďalšie benefity
- 18:45 Šéfa cudzineckej polície v Košiciach odviedli z práce policajti, ide o podozrenie zo zneužívania právomoci
- 18:20 Na jednej z levických ulíc dochádza k nechutným incidentom. Na ľudí niekto z okna paneláku leje vodu a hádže vajcia
- 18:20 Súd uzavrel prípad Adama z Nového Mesta, ktorý airsoftovou zbraňou strieľal na spolužiakov. Namiesto trestu dostal iba..
- 18:00 Mladučká Simona zo Smrečian zmizla počas víkendovej noci. Pátranie už odvolali
- 18:00 FOTO: Hlavná ulica v Trnave sa opäť zmenila na ateliér. Vznikol nový hastag #TRNAVA
- 17:30 Ak máte tento bicykel z Decathlonu, pozor! Predajca vyzýva zákazníkov na okamžité vrátanie, oprava bude BEZPLATNÁ
- 17:30 VIDEO: Kolobežkár jazdil v protismere na kruhovom objazde na Orave. Robí to pravidelne, tvrdia vodiči
- 17:00 Študenti rozhodli. Toto je Učiteľ roka 2025 na MTF STU v Trnave
- 17:00 FOTO: Prešovčanov zaujala nádherná kvetinová výzdoba v Košiciach. Prečo to nemáme aj my?, pýtajú sa
- 17:00 FOTO: Milovníci kúpeľov sa do teplického Hammamu vracajú už celé roky, vedeli ste, že ide o európsky unikát?