FOTO: V Brezne rátajú škody po silnej búrke. Krúpy zničili mnohé strechy, okná či kostol


FOTO: V Brezne rátajú škody po silnej búrke. Krúpy zničili mnohé strechy, okná či kostol
Galéria: 18 fotiek
Foto: Facebook/Tomáš Abel

Na začiatku týždňa sa Breznom a jeho okolím prehnala silná prietrž mračien, ktorá so sebou priniesla intenzívny dážď a krupobitie. Stačilo len pätnásť minút, aby mesto utrpelo obrovské materiálne škody.

Mestská polícia okamžite vyrazila do terénu a začala monitorovať následky extrémneho počasia. Dobrovoľní aj štátni hasiči spolu s technickými službami intenzívne pracovali na odstraňovaní polámaných stromov a ďalších škôd. Mnohé domy v meste utrpeli ujmy, pričom krúpy rozbili niekoľko okien na mestskom úrade, fare a poškodili viaceré autá.


Našťastie sa nikto vážne nezranil. Búrka však nepoľavila ani v kostole, kde krúpy zničili väčšinu okien na troch svetlíkoch, tri okná priamo na kostole a jeden okenný rám. Voda taktiež poškodila omietky na schodisku na fare. Okrem toho sú zničené stromy a kompletne celá úroda ovocia a zeleniny v mnohých záhradách. Fotografie zo zničeného mesta si môžete pozrieť v galérii.


Slová primátora

K nepriaznivej situácii sa vyjadril aj primátor Brezna Tomáš Abel. Na sociálnej sieti v úvode napísal, že ho veľmi mrzí, čo sa stalo a koľko starostí vzniklo obyvateľom. Zároveň poďakoval všetkým, ktorí akokoľvek pomohli a chceli pomôcť.

„Pracovali sme od kalamity, večer, z noci do rána a dnes celý deň. Momentálne sú sprejazdnené mestské cesty aj poľné, odstránené konáre z chodníkov. Zabezpečili sme z plošiny dve strechy, ostatným dali plachty na prekrytie. Vyčistili priepusty. Zajtra pokračujeme v upratovaní,“ uviedol v utorok primátor.

Zároveň dodal, že pomoc obyvateľom sústredili výlučne na rodinné domy a najmä pre starších obyvateľov, ktorým nemal kto pomôcť.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: