Pri obci neďaleko Detvy sa pohybovala medvedica s tromi mláďatami. Obyvatelia si musia dať pozor


Foto: Pri obci neďaleko Detvy sa pohybovala medvedica s tromi mláďatami. Obyvatelia si musia dať pozor Foto: Obec Vígľašská Huta-Kalinka

Vígľašská Huta – Kalinka upozorňuje na sociálnej sieti na výskyt viacerých medveďov v jej okolí. Obec sa nachádza v Banskobystrickom kraji v okrese Detva. Medvedicu s tromi mláďatami zachytila fotopasca ešte v piatok 5. júla v zalesnenej oblasti Korčín smerom na Zvolenskú Slatinu.

Na začiatku týždňa sme v súvislosti s medveďmi informovali o dopravnej nehode. Došlo k nej  v pondelok v obci Jarabá v okrese Brezno pod horským priechodom Čertovica. Skúter zrazil medvedicu, ktorá vodičovi nečakane skočila do cesty.


„Päťdesiatdvaročného muža s polytraumou záchranári letecky previezli do nemocnice v Banskej Bystrici. Mladistvú pacientku s otrasom mozgu a otvorenou ranou predkolenia previezli do nemocnice v Brezne,“ uviedla pre portál STVR hovorkyňa záchrannej služby Petra Klimešová.

Polícia informovala, že dychová skúška u vodiča bola negatívna. Zranené zviera po nehode ušlo do lesa, kde ho našiel a eliminoval Zásahový tím pre medveďa hnedého. „Po dvoch hodinách od nahlásenia nehody sa nám podarilo nájsť medveďa. Bol ťažko zranený. Mal zranenia nezlučiteľné so životom. Skôr či neskôr by ten medveď uhynul, takže sme ho dostrelili,“ priblížil pre portál člen zásahového tímu Jaroslav Slašťan.

Medvedica mala mláďatá, ktoré sa snažili na mieste nájsť. Zviera vraj nepatrilo medzi problémové. Slašťan dodal, že nehody vozidiel s medveďmi sú na tejto ceste časté a vodiči by mali na danom úseku zvýšiť pozornosť.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: