SHMÚ varuje pred vysokými teplotami. Pre ktoré okresy v Banskobystrickom kraji platia výstrahy?


Foto: SHMÚ varuje pred vysokými teplotami. Pre ktoré okresy v Banskobystrickom kraji platia výstrahy? Foto: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre viaceré časti krajiny výstrahy prvého a druhého stupňa. V Banskobystrickom kraji sa výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami nad 30 stupňov týka okresov Krupina, Lučenec, Poltár, Rimavská Sobota, Revúca, Zvolen, Detva, Banská Štiavnica a Žiar nad Hronom.

Podľa SHMÚ vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Vyššie teploty vzduchu nie sú v tomto ročnom období nezvyčajné, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká.


Výstrahu druhého stupňa SHMÚ vyhlásilo pre okres Veľký Krtíš, v ktorom majú byť teploty najvyššie v kraji, ojedinele až do 35 stupňov. Pre Brezno dnes ráno platila výstraha pred nadmernou hmlou, ktorá mohla spôsobiť zníženú viditeľnosť na 50 až 200 metrov. Teplotné výstrahy platia pre uvedené okresy aj na nasledujúce dni.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: