FOTO: Radvančania idú príkladom. Organizujú si sídliskové brigády aj športové dni, ako to máte vy?


FOTO: Radvančania idú príkladom. Organizujú si sídliskové brigády aj športové dni, ako to máte vy?
Galéria: 30 fotiek
Foto: Facebook/Marek Ondráš

Kedysi bolo pre susedov a sídliskových občanov zvykom tráviť voľný čas spolu. Jarné a jesenné brigády, výlety a poobedia v parku boli zaužívanými aktivitami susedstva. Dnes sa podobné vzťahy a väzby vidia málokde. No mestská časť Radvaň v Banskej Bystrici oživila svoj susedský komunitný život. 

Miestni občania sa svojpomocne starajú o svoje okolie. Postupne si zveľaďujú Radvanskú záhradku a nedávno sa stretli na brigáde v miestnej škôlke. Z komunitného miesta Radvanskej záhrady sa postupne pre ľudí stáva oáza voľného času. Miesto s altánkom, ohniskom, drevenou hojdačkou a ihriskom pre deti si vybudovali občania počas svojho voľného času

V priebehu júna sa konali aj dve brigády v radvanských škôlkach. Rodičia spolu s deťmi sa stretli počas slnečných víkendov v areáloch škôlok a pracovali na zveľaďovaní miest pre deti. 


Brúsili a čistili ploty od hrdze, natierali plot, opravovali drevené hracie ihriská pre deti a postarali sa o celý areál škôlok. Na akciách a brigádach nechýba občerstvenie, ktoré si zabezpečia sami. Každú priloží ruku k dielu a spoločnými silami pracujú tam, kde to najviac potrebujú. Nečakajú na pomoc od iných, chopia sa náradia a vo vlastnom záujme sa starajú o verejné priestory.

Spolu s miestnymi pomáha aj mestský zastupiteľ z Radvane Marek Ondráš„Srdečne ďakujeme viac ako 40 zúčastneným, nielen za veľký kus práce, ale aj za skvelú náladu a celkovo súdržnú komunitu v našej Radvani,“ zdieľal na sociálnej sieti Ondráš. Športové aktivity

Radvančania nezabúdajú ani na relax a zábavu. Podnikli spoločne už 4. ročník Radvanského splavu. Priatelia a susedia z Radvane si počas víkendu ukrojili z adrenalínu a vydali sa na plavbu po mestskej rieke Hron. 

„Dnešný nádherný deň pri vode s top počasím, plný radosti, šťastia, skvelých zážitkov s priateľmi a novými priateľstvami v skvelej komunite,“ napísal Marek Ondráš na sociálnej sieti. 

Radvančania si takýmto spôsobom utužujú susedské vzťahy. Akcie sa zúčastnilo množstvo Radvančanov. Prišli jednotlivci, rodiny s deťmi a pre niektorých to bola prvá komunitná akcia.Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: Facebook