Rodinná tragédia v Banskej Bystrici. Otec pobodal dcéru, potom sa obesil v pivnici


Foto: Rodinná tragédia v Banskej Bystrici. Otec pobodal dcéru, potom sa obesil v pivnici Foto: Archív/noviny.sk

Na sídlisku Fončorda v Banskej Bystrici došlo ráno k tragédii. Ako informuje portál noviny.sk, v jednom z panelákov našli pobodanú ženu a v pivnici mŕtveho staršieho muža. Má ísť o otca s dcérou.

Policajti a záchranári dorazili na sídlisko krátko pred ôsmou ráno. Žena ležala na zemi a bola zranená po útoku nožom. Ako približuje portál, mala utrpieť mala viacero bodných rán v oblasti brucha ako aj ruky.


V pivnici bytovky našli staršieho muža bez známok života. Podľa portálu si mal život vziať sám. “Muža (85) sa zachrániť nepodarilo, lekár musel konštatovať smrť, 58-ročnú ženu s otvorenou ranou brušnej steny transportovala posádka do nemocnice v Banskej Bystrici,” uviedla pre noviny.sk hovorkyňa Operačného strediska ZZS Slovenska Petra Klimešová.

Dcéra hospitalizovali v Roosveltovej nemocnici a pre vážnosť stavu ju museli okamžite operovať.


Aktualizované o 13:30

Ako uviedla polícia na sociálnej sieti, prípad sa odohral v jednej z bytoviek na Slnečnej ulici. Na mieste bola nájdená 58-ročná žena, ktorej stav si z dôvodu vážnych bodno-rezných zranení vyžiadal okamžitý prevoz do nemocnice. Žena žiaľ na následky zranení v nemocnici podľahla.

Polícia miesto zadokumentovala a zo strany vyšetrovateľa odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici bolo začaté trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy. V súvislosti s úmrtím 85-ročného muža bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Do vyšetrovania bol pribratý aj súdny znalec z odboru zdravotníctva. Všetky bližšie okolnosti, za ktorých k dnešnej udalosti došlo, budú predmetom zisťovania počas nasledujúcich procesných úkonov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: