Viaceré detské pieskoviská v Banskej Štiavnici sú zatvorené, kontrola odhalila ich problémy


Foto: Viaceré detské pieskoviská v Banskej Štiavnici sú zatvorené, kontrola odhalila ich problémy Foto: pixabay.com

V roku 2023 vykonal Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) kontrolu piesku na detských ihriskách v Banskej Štiavnici. Výsledky ukázali, že jedno pieskovisko na sídlisku Drieňová bolo nespôsobilé na verejnú prevádzku. Po vykonaní pokynov RÚVZ a úspešnom opätovnom testovaní bolo pieskovisko znovu uvedené do prevádzky.

Na jar 2024, na základe predchádzajúcich skúseností, boli opäť iniciatívne testované pieskoviská po zime. Výsledky ukázali, že viaceré pieskoviská vykazovali hodnoty nevhodné pre prevádzku. V spolupráci s RÚVZ sú v súčasnosti vykonávané opatrenia na odstránenie týchto nedostatkov.

Po implementácii opatrení bude nasledovať nový odber vzoriek piesku. Ak budú výsledky testov priaznivé, pieskoviská budú znovu otvorené.


Obyvatelia bytoviek v okolí detského ihriska na Križovatke sú upozornení, aby neprikrmovali túlavé mačky a hlásili ich výskyt Mestskej polícii, pretože pohyb zvierat v areáli ihrísk je nežiaduci a zakázaný. Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: banskastiavnica.sk