Uprednostňujete udržateľnú módu? Banská Bystrica pozýva na dizajn market s lokálnymi dizajnérmi


Foto: Uprednostňujete udržateľnú módu? Banská Bystrica pozýva na dizajn market s lokálnymi dizajnérmi Foto: banskabystrica.sk

Tvorcovia Banskobystrického kultúrneho leta sa rozhodli v sobotu 6. júla v spolupráci so Starou tržnicou zorganizovať podujatie ŠiiK. Ako píše mesto na svojom webe, v Banskej Bystrici a jej blízkom okolí žije mnoho šikovných a talentovaných ľudí, ktorí uprednostňujú udržateľnú módu.

Ich výrobky vznikajú hlavne na objednávku. Aj preto nemajú, okrem online priestoru, možnosť zviditeľniť sa. Návštevníci podujatia sa môžu tešiť na prezentáciu módy a doplnkov pre všetky vekové kategórie.


Okrem odevov budú môcť páni odísť s novým účesom i tetovaním. Pre dámy bude pripravená pestrá paleta oblečenia, ale aj tašiek a šperkov. Chýbať nebude ani cvičenie zamerané na manipuláciu s tvárovými svalmi, ako aj workshopy a rozhovory. Organizátori pozývajú na ŠiiK všetkých, ktorým nie je téma vplyvu textilnej výroby a textilného odpadu na životné prostredie ľahostajná.

Program podujatia

  • o 13:00 hod. ŠiiK - Dizajn market s lokálnymi značkami a dizajnérmi: Blurr, Kii, Nezmok, Seven Stories London, MrDochange, Simply Grey, Miestni, Miniiimal, Rare Clothes, #decko_fannypack, Men´s art – barbershop, @vilmatetuje, atelier.iconic, niMi FACE, Zuzana Zliechovcová a Zdenka Podhradská. Gastro: Výklad, Why Not, Mäsiareň, Langone Pizza Art.
  • o 17:00 hod. Nové divadlo: Cisárove nové šaty - Baroková crazy komédia pre ľudí od 3 do 100 rokov na motívy svetoznámych príbehov Hansa Christiana Andresena – Cisárove nové šaty a Dievčatko so zápalkami. Zábava a múdrosť zaručená. Pre deti od 3 rokov.
  • o 19:00 hod. koncert Celest & Charles / ČR - Česká popová hudobná skupina, ktorá vznikla v roku 2019. Desiatka ľudí v dodávke hrá vlastnú funky, disko a R&B muziku.
  • o 20:45 hod. Malalata - Hudobný projekt pôsobí na scéne už 15 rokov. Je synonymom pre jedinečnú fúziu balkánskych beatov, cigánskej muziky, mexickej cumbie a karibského reggae. Dvojica slovenských dídžejov spája tieto rytmy do osobitých setov, ktoré dopĺňa o nespútanú a nákazlivo energickú performance.
  • sprievodný program - od 18:00 do 20:00 hod. workshop kombinovaného šperku v Stredoslovenskej galérii (budova Pretória).

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: