Bystričanov baví ŠPZ Mareka Hamšíka. Pripomenulo im to seriál ich detstva, Majku z Gurunu


Foto: Bystričanov baví ŠPZ Mareka Hamšíka. Pripomenulo im to seriál ich detstva, Majku z Gurunu Foto: Facebook/Meno je zbytočné

Evidenčné čísla vozidiel sa stali bežnou súčasťou našich životov, pričom väčšinou sa nad nimi nepozastavíme. Niektorí majitelia si však radi priplatia, aby ich vozidlo malo značky, ktoré ho budú reprezentovať. Na takýto prípad upozornil aj používateľ vo facebookovej skupine.

Zverejnená fotografia zachytáva luxusný osobný automobil značky Ferrari 458 Italia. Na zadnej časti auta, pod logom výrobcu automobilu, vyniká evidenčné číslo BB MRK17. Pod príspevkom vznikla diskusia, pričom jeden používateľ naznačil, komu auto patrí.


Majiteľom má byť známy slovenský futbalista Marek Hamšík, ktorý pochádza z Banskej Bystrice a najnovšie je asistent trénera i manažér slovenského národného tímu. „Ja si myslím, že tento občan, ktorý vlastní toto auto, niekde pracuje za pásom v nejakej fabrike 8 hodín denne,“ napísal ironicky používateľ Dado.

Jeho poznámku však mnohí nepochopili, alebo aj áno a obvinili ho zo závisti. „Keď to dotiahneš až tak ďaleko, že ťa zamestnajú svetové kluby, keď pre slovenský futbal a Slovensko urobíš toľko, čo on, a keď tvoje meno budú poznať nielen na ulici, kde bývaš, ale v celom svete, je veľká pravdepodobnosť, že ti tiež niečo predajú aj v Maranelle,“ vysvetlil mu Peter.


Hamšíkovo evidenčné číslo však nevyvolalo len hádky, ale aj spomienky. Poznamenali, že rovnaká skratka sa vyskytla aj v obľúbenom televíznom seriáli Spadla z oblakov. V ňom partia kamarátov zostrojil raketu, ktorú nazvali Medziplanetárny raketový koráb (MRK).

Spomínaný seriál vznikol v bývalom Československu a bol vysielaný medzi rokmi 1978 a 1980 Československou televíziou. Do pamäte mnohých sa vryl najmä kvôli hlavnej postave - mimozemšťanke Majke z Gurunu, ktorá má nadľudské schopnosti.

Ministerstvo dopravy všaknajnovšie pripravuje novelu, ktorá má poznávacie značky áut regulovať. Podľa novej regulácie tak nebudú môcť obsahovať symboly a písmená v prípade, ak vyjadrujú hanlivé výrazy, vulgarizmy či dokonca frázy propagujúce extrémistické hnutia. Tento krok je podľa rezortu zásadný, nakoľko od zavedenia nového systému EČV na slovenských cestách registrujú nárast záujmu o takzvané „voliteľné ŠPZ“.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: