FOTO: Obyvatelia Podlavíc v Banskej Bystrici už nebudú stáť v blate, plánujú sa nové parkoviská


FOTO: Obyvatelia Podlavíc v Banskej Bystrici už nebudú stáť v blate, plánujú sa nové parkoviská
Galéria: 3 fotky
Foto: Facebook

Začala sa výstavba legálnych parkovacích miest v mestskej časti Banskej Bystrice. Obyvatelia Podlavíc už nebudú musieť parkovať popri cestách a v blate. 

Na sociálnej sieti situáciu s parkovaním objasnil Jakub Gajdošík, viceprimátor mesta Banská Bystrica. 

„Tento týždeň sme v Podlaviciach začali s budovaním legálnych parkovacích miest na Limbovej ulici. Po rozšírení parkoviska na Javorovej, je to ďalšia etapa stavebných prác, ktoré priamo súvisia so zavádzaním parkovacej politiky v tejto mestskej časti,“ uviedol Gajdošík.


Výstavbou parkovísk z trávnych panelov sa vytvoria nielen pohodlné, ale hlavne legálne parkovacie miesta pre miestnych obyvateľov. Už viac ich nebude musieť trápiť vážny problém s parkovaním pred ich domami. 

Podobným prácam sa môžu tešiť aj obyvatelia Podlavíc na Povstaleckej ulici, kde boli taktiež vodiči nútení parkovať na premočenom povrchu. Aj tam plánujú výstavbu parkovísk z trávnych panelov pozdĺž hlavnej cesty. Počas leta sa plánuje označenie nového dopravného značenia v celom sídlisku, čo umožní legalizáciu mnohých doteraz nelegálnych parkovacích miest. 

Momentálne sú identifikované ďalšie lokality na budovanie nových parkovacích miest. Príjmy z poplatkov za rezidentské parkovanie sa budú využívať práve na ich výstavbu. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: Facebook/ Jakub Gajdošík