Na horskom priechode Šturec sú pri ceste pohodené pneumatiky. Ľudí takéto správanie vodičov hnevá


Foto: Na horskom priechode Šturec sú pri ceste pohodené pneumatiky. Ľudí takéto správanie vodičov hnevá Foto: Facebook/Jana O.

Na horskom prechode Šturec neznámy vodič vyhodil niekoľko pneumatík hneď vedľa cesty. Táto informácia spolu s fotografiami sa objavila vo facebookovej skupine, v ktorej ľudia monitorujú aktuálny stav horských priechodov.

Autorkou príspevku bola Jana, ktorej sa vôbec nepáčilo správanie vodiča, ktorý za sebou zanechal takýto odpad. „Už to tam je 2 dní. Som si myslel, či to nie je náhodou na tie cyklopreteky dáka ochrana. Lebo niečo podobné je z druhej strany pri Čremošnom za podjazdom,“ napísal Marián.„Extrém. Sú predsa skládky alebo zberné dvory,“ podotkol Patrik. Ján použil tvrdšie slová, pričom tvrdil, že ľudská hlúposť nemá hranice a že v pneuservisoch by použité kusy vzali bezplatne. „Vždy sa nájde niekto mentálne zaostalý, čo v dnešnej dobe také niečo dokáže,“ komentoval príspevok Miloš.

Kam odovzdať pneumatiky?

Ako uvádza portál eltma.sk, použité pneumatiky môžete odovzdať na 3 000 zberných miestach na celom Slovensku. Väčšina z nich sú samotné predajne pneumatík. Odporúča sa nechať použité pneumatiky po skončení životnosti pri výmene priamo v pneuservise. Takisto ich môžete odniesť na najbližšie zberné miesto, je to bezplatné.

Portál tiež uvádza, že pneumatiky obsahujú rôzne škodlivé látky a ťažké kovy. Pri nesprávnej likvidácii môžu spôsobiť znečistenie pôdy, vody a ovzdušia. Ak ich necháte ležať v prírode, môžu sa ľahko stať príčinou požiaru, pri ktorom sa do ovzdušia sa uvoľnia toxické látky.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: