VIDEO: Obľúbený turistický vláčik Štiavnická Anča opäť premáva. Dostane vás k obľúbeným pamiatkam


Foto: VIDEO: Obľúbený turistický vláčik Štiavnická Anča opäť premáva. Dostane vás k obľúbeným pamiatkam
Galéria: 6 fotiek
Foto: stiavnickaanca-vlacik.sk

Banská Štiavnica je obľúbeným dovolenkovým miestom Slovákov. Okrem historických pamiatok, turistov lákajú aj prírodné tajchy, ktorých je v okolí mnoho. V letných mesiacoch sa známou čarovnou uličkou mesta premáva turistický vláčik Štiavnická Anča. Ani túto sezónu nevynechá. 

V sobotu 29. júna sa môžete tešiť na špeciálny turistický vláčik, ktorý vás zavedie ku klenotom Banskej Štiavnice. Vláčik Štiavnická Anča, ktorý nesie meno legendárneho parného vlaku minulosti, vás prevezie k najznámejším a najobľúbenejším pamiatkam tohto historického mesta.

Trasa začína na Námestí sv. Trojice a vedie cez Banské múzeum v prírode a skanzen až k obľúbenému tajchu Klinger. Po panoramatickom výhľade na historický sklad pušného prachu pokračuje vláčik cez historické centrum mesta, okolo Trotuáru, Kammerhofu, Botanickej záhrady až pod nádhernú Kalváriu. Ďalej pokračuje cez Križovatku, Glanzenberg a ďalšie historické pamiatky, aby vás nakoniec vrátil späť na Námestie sv. Trojice.Lístok je platný celý deň, čo vám umožňuje kedykoľvek vystúpiť a znovu naskočiť na vláčik. Počas jazdy vás bude sprevádzať audio sprievodca, ktorý vám priblíži zaujímavosti z histórie Banskej Štiavnice a jej okolia.

Ceny lístkov zahŕňajú bezplatný vstup pre deti do troch rokov, detské lístky pre vekovú skupinu štyri až štrnásť rokov za 5,90 eur, dospelého za 11,90 eur a kombinovaný lístok pre dospelého a dieťa za 14,90 eur. Platba je možná výlučne kartou.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: Facebook, stiavnickaanca-vlacik.sk