K jazerám a pamiatkam sa dostanete jednoduchšie. Aj tento rok sa posilní doprava do Banskej Štiavnice a okolia


Foto: K jazerám a pamiatkam sa dostanete jednoduchšie. Aj tento rok sa posilní doprava do Banskej Štiavnice a okolia
Galéria: 2 fotky
Foto: vlaky.net

Od soboty (29.6) budú ako každý rok posilnené autobusové a vlakové spojenia. Do Banskej Štiavnice, Banského Studenca, Štiavnických Baní, Svätého Antona sa tak počas letných víkendov dostanete rýchlejšie a jednoduchšie. 

Počas minulých rokov bolo možné dopraviť sa autobusom na vlak alebo z vlaku. Tento rok preto boli posilnené aj prípoje na vlaky doobeda a aj v poobedných až podvečerných hodinách. Posilnená doprava platí od 29. júna do 1. septembra.

 „Letné autobusy preto realizujú prípoj na ŽST od vlakov s príchodom do Banskej Štiavnice 08:29, 10:40, 12:29 a prípoj na vlaky s odchodom z Banskej Štiavnice 15:13, 17:13 a 19:13,“ uviedol Banskobystrický samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

Čakacie doby na zmeškané vlaky prichádzajúce zo Zvolena sú stanovené na maximálne 5 alebo 10 minút pre konkrétny prípojný spoj. Tieto doby umožňujú, aby vozidlá v prípade meškania vlaku a využitia čakacej doby stále stihli nasledujúce spiatočné spoje a ich nadväzujúce spojenia. Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: bbsk.sk/aktuality