Muža v lese privalil strom, zasiahol mu hlavu a hrudník, záchranár bol k nemu spustený z vrtuľníka


Foto: Muža v lese privalil strom, zasiahol mu hlavu a hrudník, záchranár bol k nemu spustený z vrtuľníka Foto: facebook.com / VZZS ATE

Včera ráno zasahovali leteckí záchranári z Banskej Bystrice v okrese Rimavská Sobota potom, čo počas ťažby dreva na robotníka spadol strom. 

„Posádka leteckých záchranárov z Banskej Bystrice dostala dnes ráno výzvu na zásah k úrazu, ktorý sa stal v lesnom teréne neďaleko obce Klenovec. Počas ťažby dreva zasiahol 43-ročného muža strom do oblasti hlavy a hrudníka,“ uviedli leteckí záchranári na svojom webe

Keďže vrtuľník v zalesnenom teréne nemohol pristáť, záchranár musel byť spustený k zranenému mužovi z jeho paluby. Muža prebrali z bezvedomia, poskytli mu prvotné ošetrenie a v stabilizovanom stave ho previezli do nemocnice.

„Lekár leteckých záchranárov bol po prílete na miesto určenia k zranenému mužovi spustený pomocou palubného navijaka. Pacient bol krátkodobo v bezvedomí, na okolnosti úrazu si nepamätal. Po ošetrení ho leteckí záchranári z miesta evakuovali a s podozrením na poranenie hlavy a hrudnej chrbtice bol v stabilizovanom stave letecky prevezený do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici“ dodali leteckí záchranári.

Prečítajte si viac:


Zdroj: lzs.ate.sk

  • Trenčín
  • |
  • 27 september 2023, 13:55
Informácia pre imobilných voličov v Trenčíne