FOTO: V Banskej Bystrici zrekonštruujú rehabilitačné centrum pre deti. Takto bude vyzerať


FOTO: V Banskej Bystrici zrekonštruujú rehabilitačné centrum pre deti. Takto bude vyzerať
Galéria: 7 fotiek
Foto: Facebook - Ján Nosko

Vďaka charitatívnemu občianskemu združeniu Rally Radosti prejdú každoročne desiatky superšportových áut slovenské námestia, aby pomohli vyzbierať peniaze pre deti, ktoré to nemajú v živote najľahšie.

Najbližšie vyzbierané eurá poslúžia aj Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici, kde sa po dlhých rokoch komplexne zrekonštruujú pracoviská rehabilitácie.


„Doposiaľ sme vybavovali náročnú projektovú dokumentáciu a schvaľovania. Najbližšie týždne nás už čaká stavebná časť, kedy premeníme zastaranú ambulanciu, telocvičňu, ako aj čakáreň. Deti sa tak dočkajú naozaj špičkových priestorov, ktoré nebudú mať konkurenciu nielen na Slovensku, ale dovolíme si tvrdiť, že snáď i v susedných krajinách,“ uviedlo občianske združenie. 


Súčasťou veľkej rekonštrukcie bude kompletná prestavba a dobudovanie priestorov, v ktorých budú detskí pacient cvičiť a rehabilitovať po náročných operáciách. Okrem telocvične Rally Radosti prerobí aj ambulanciu pre personál z nemocnice. Taktiež sa rozhodli prerobiť priestory čakárne.

„Celý priestor od vstupu, cez vyšetrenie až po samotné cvičenie, tak bude v jednom koncepte, ktorý sme spolu s architektou navrhli tak, aby bol pre deti čo najprívetivejší,“ priblížilo občianske združenie. Samotný priebeh prestavby budú postupne dokumentovať a zverejňovať.

Primátora Banskej Bystrice Jána Noska teší, že Rally Radosti pomôže banskobystrickej nemocnici. „Tunajšia detská rehabilitácia začala fungovať ako jedna z prvých na Slovensku a vďaka inovatívnym postupom vždy patrila k tým najlepším. Som presvedčený, že premena starých priestorov na moderné ambulancie so špičkovým vybavením poteší zamestnancov, všetkých rodičov i deti, ktoré potrebujú intenzívne rehabilitovať,“ dodal.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: