V Detve začnú v júli opravovať cesty. Kde treba rátať s dopravnými obmedzeniami?


V Detve začnú v júli opravovať cesty. Treba rátať s dopravnými obmedzeniami

Foto: V Detve začnú v júli opravovať cesty. Kde treba rátať s dopravnými obmedzeniami?
Foto: detva.sk

Mesto Detva informuje na svojom webe občanov, že stavebné práce na oprave vybraných častí miestnych komunikácií sa začnú až v polovici júla, a to po skončení Folklórnych slávností pod Poľanou v Detve. Pôjde predovšetkým o výmenu a opravu poškodeného asfaltového povrchu.

Pracovať sa bude v týchto lokalitách:

  • Detva – Lažtek, cesta Kučerovci
  • Detva – Lažtek – Paška
  • Piešť I – cesta „U Gibalov“
  • Skliarovo – cesta na Spúšťanku
  • Kostolná – Dolná Chrapková
  • Kostolná – Kalamárka, chata MsÚ
  • Kostolná – Kalamárka, parkovisko
  • Cesta nad kúpaliskom – zákruta

Na uvedené stavebné práce prebehlo verejné obstarávanie na zhotoviteľa. Pôvodne mali začať ešte v júni, pre nepriaznivé poveternostné podmienky ich mesto muselo presunúť na júl.

V súvislosti s opravou miestnych komunikácií dôjde aj k dočasnému dopravnému obmedzeniu, najmä v lokalitách Skliarovo – cesta na Spúšťanku a na ceste nad kúpaliskom smerom k amfiteátru.

„Žiadame vodičov, aby v dotknutých úsekoch ciest rešpektovali prenosné dopravné značenie, ako aj pokyny pracovníkov údržby ciest,“ dodalo mesto.



Najnovšie v Banskobystrickom kraji

Najnovšie zo Slovenska

Najnovšie zo zahraničia