FOTO: Takto vyzerala návšteva Petra Pellegriniho v Banskej Bystrici. O čom sa rozprával s primátorom?


FOTO: Takto vyzerala návšteva Petra Pellegriniho v Banskej Bystrici. O čom sa rozprával s primátorom?
Galéria: 10 fotiek
Foto: Facebook/Ján Nosko

Prezident Peter Pellegrini dnes na svojej prvej regionálnej ceste navštívil Banskú Bystricu. V meste, odkiaľ aj sám pochádza, sa stretol s primátorom Banskej Bystrice Jánom Noskom. Spolu s vedením mesta hovorili najmä o absencii strategického investora v regióne, ako aj o obnovení civilnej leteckej dopravy na letisku Sliač.

„Tieto témy považujem za dôležité a plne ich podporujem.“ povedal prezident. Po stretnutí s primátorom kroky prezidenta Pellegriniho viedli na Úrad Banskobystrického samosprávneho kraja, kde s jeho predsedom Ondrejom Lunterom diskutovali o prioritách a cieľoch BBSK. Tie sa týkajú hlavne dopravy, zdravotníctva či sociálnych služieb. Prezidenta veľmi teší, že po viac ako 3-ročnej prestávke dnes mohol znovuotvoriť regionálne pracovisko prezidentskej kancelárie v Banskej Bystrici.


„Chcem, aby úrad prezidenta Slovenskej republiky bol bližšie k ľuďom, ktorí žijú a pracujú na strednom Slovensku,“ dodal prezident počas tlačovej konferencii k znovuotvoreniu priestorov kancelárie. Prezident zároveň pozval začiatkom septembra zástupcov samospráv na stretnutie do Prezidentského paláca, aby spolu hovorili o aktuálnej situácii samospráv a o námetoch pre rozvoj Slovenskej republiky.

Posledným bodom prezidentovho programu v Banskej Bystrici bolo slávnostné predstavenie poštovej známky prezidenta SR, spojené s autogramiádou pre verejnosť. „Veľmi sa teším, že ako prvý prezident podpíšem známku každému z vás, kto za nami dnes príde do priestorov záhrady Stredoslovenského múzea.“ povedal prezident. Autorom dizajnu poštovej známky je Vladimír Rostoka, ktorý za svoj grafický dizajn získal 80 zahraničných ocenení.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: