Výstavba v priemyselnom parku v Rimavskej Sobote má priniesť 1500 pracovných miest


Foto: Výstavba v priemyselnom parku v Rimavskej Sobote má priniesť 1500 pracovných miest Foto: Instagram/denisasakova_official

Na výjazdovom rokovaní vlády v Rimavskej Sobote sa zúčastnil aj Heinrich Winkelmann, ktorý je majiteľom nemeckej rodinnej firmy, ktorá mala pôvodne v pláne v Rimavskej Sobote postaviť závod na výrobu nádrží a tepelných čerpadiel. Podľa podpredsedníčky vlády a ministerky hospodárstva Denisy Sakovej by sa alevýroba mala začať v júli budúceho roka.

„Po mojom nástupe na post ministerky hospodárstva ma pán Winkelmann upozornil, že bude žiadať od vlády penále niekoľko stotisíc eur a náhradu škody, a že vzhľadom na nedodržanie termínov, ktoré podpísala minulá vláda, chce od investície odstúpiť,“ povedala ministerka Saková na tlačovej besede po zasadnutí vlády v Rimavskej Sobote. Vysvetlila, že aktuálnej vláde sa Winkelmannovo rozhodnutie podarilo zvrátiť.

V marci tohto roku si Winkelmann prebral územia v priemyselnom parku v Rimavskej Sobote. Investícia by miestnym občanom mala ponúknuť vyše 450 pracovných miest. Záujem o investície v priemyslenom parku majú aj ďalší subdodávatelia, čím by sa dokopy vytvorilo 1500 pracovných miest. Keďže sa okres Rimavská Sobota dlhodobo pohybovala na spodku rebríčka vo veci nezamestnanosti, Saková považuje investície za veľmi prínosné.

Ministerka taktiež uviedla, že najneskôr do roku 2050 až 2060 je v pláne vybudovanie úložísk na vyhoreté jadrové palivá. Lokality týchto úložísk sa budú nachádzať aj v oblasti Gemera. Spracované vyhoreté palivá by sa mali neskôr využívať na medicínske účely. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: joj24.noviny.sk/tlačová beseda