Vodiči pozor: V Brezne od dnes platí nový zákaz státia a zastavenia. Celé mesto je jeden veľký zákaz, hnevajú sa občania


Foto: Vodiči pozor: V Brezne od dnes platí nový zákaz státia a zastavenia. Celé mesto je jeden veľký zákaz, hnevajú sa občania Foto: pixabay.com

Oficiálna stránka mesta Brezno zdieľala na svojom webe a sociálnych sieťach nové usmernenie dopravy. Na Krčulovej ulici dnes začne platiť zákaz zastavenia a státia. Obyvatelia Brezna by si mali dať pozor na prípadné kontroly mestskej polície, ktorá môže reakcie na zmenu kontrolovať. 

Mesto Brezno ako príslušný orgán miestnej štátnej správy vo veciach miestnych a účelových komunikácií so súhlasom Okresného dopravného inšpektorátu v Brezne rozhodlo o umiestnení trvalého dopravného značenia - Zákazu zastavenia a státia na miestnej komunikácii Krčulova po celej dĺžke od Ulice ČSA až po Švermovu ulicu obojsmerne,“ uviedlo mesto na sociálnej sieti. 

Mesto sa pre takúto zmenu dopravy rozhodlo kvôli častým kolíziám, ktoré na tomto mieste vznikali. Vodiči po prijatí zákona, ktorý zakazoval parkovanie na chodníku, začali parkovať na ceste. To znemožňovalo plynulý obojsmerný prejazd, a tak mesto pristúpilo k riešeniu, ktorým je úplný zákaz parkovania na danej ulici. 

Niektorí obyvatelia Brezna so zákazom nesúhlasia. „A kde sa už má stáť akože? Parkovacie miesta sa nerobia, len sú všade zákazy státia a len sa zarába,“ napísal Jakub, občan Brezna, ktorého sa zákaz týka. „...celé mesto je jeden veľký zákaz alebo platené parkovanie. Do kedy sa ide skúšať trpezlivosť občanov?“ dodal. 

Príspevok mesta na sociálnej sietiNa druhej strane stoja občania, ktorým sa riešenie páči a súhlasia s ním. Autá podľa nich pravidelne zavadzali a bránili plynulému prechodu. „Konečne, lebo autá tam furt stoja a je to celé zle,“ potešil sa zákazu Marek. Iní obyvatelia mesta navrhujú aj ďalšie úseky, na ktorých by malo byť parkovanie zakázané. „Aj pred novým cintorínom by bolo super, keby tam autá nestáli,“ navrhla Jaroslava. „Super, a ešte pred novým cintorínom a vedľa evanjelického kostola,“ doplnil Thomas.

„Jedna vec je, že bolo ťažké tadiaľ prechádzať, ale druhá vec je, že nemá človek kde stáť... Hovorím z vlastnej skúsenosti… Jedna vec zakázať je jednoduché, ale čo tak nájsť alternatívne státie v okolí...“ vyjadril sa v komentároch pod príspevkom Matej, ktorý by rád našiel náhradné parkovacie možnosti. 

„Nakoľko dochádzalo k problémom počas zimnej údržby a z dôvodu, že hlavne po tzv. “chodníkovom” zákone dochádzalo k značným kolíznym situáciám na predmetnej miestnej komunikácií, mesto pristúpilo k riešeniu vzniknutej situácie a zakázalo státie na tejto ceste, čím sa výrazne zvýšila bezpečnosť a priehľadnosť daného úseku,“ reagovalo na situáciu mesto Brezno.

Mesto uviedlo, že na danej ulici boli v minulosti vybudované nové parkovacie miesta, ktoré ale v aktuálnej dobe už nie sú postačujúce. „Žiaľ áut každým rokom pribúda, ale voľné miesta, kde by sa dali budovať ďalšie ubúdajú. Mesto intenzívne pracuje na novej forme parkovania na celom území mesta po vzore iných miest na Slovensku. Túto novú koncepciu parkovania, ktorá bude riešiť celé mesto komplexne, pripravuje predstaviť verejnosti na jeseň tohto roka,“ vyjadrilo sa mesto, ktoré má v pláne situáciu aktívne riešiť. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: Facebook