FOTO: Bystričanov nahnevali dvaja cyklisti. Pýtajú sa, prečo nepoužili cyklopruh, ale jazdili za autami


FOTO: Bystričanov nahnevali dvaja cyklisti. Pýtajú sa, prečo nepoužili cyklopruh, ale jazdili za autami Foto: Facebook/Dopravný servis Banskobystrický kraj

Vo facebookovej skupine Dopravný servis Banskobystrický kraj pribudlo video, ktoré rozhnevalo množstvo vodičov. Sú na ňom zachytení dvaja cyklisti, ktorí idú po Sládkovičovej ulici v Banskej Bystrici. Hoci vedie popri ceste cyklopruh, dvojica ho nevyužíva.

„Opatrne, chlapci majú softvérovú vadu,“ píše sa v popise videa, pod ktorým sa začali hromadiť desiatky komentárov. Viacero ľudí by na nich trúbilo, kričalo alebo ich dokonca chcelo ostriekať vodou zo stieračov.Cyklistov sa zastal Milan: „Na videu je jasne vidieť, že cyklopruh je špinavý, takže vcelku nevhodný pre jazdu. Jazdím tade dosť často, ale na graveli, takže mne defekt ani šmyk veľmi nehrozí. Než začnete urážať či ohrozovať ostatných účastníkov dopravy, možno by bolo dobré vzdelať sa vo vyhláške a trošku aj v typoch ostatných dopravných prostriedkov.“

Reakcia polície

Banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová pre portál dnes24.sk uviedla, že na bicykli sa má jazdiť predovšetkým po cestičke pre cyklistov.

„Kde cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí sa pri pravom okraji vozovky. Ak sa tým neohrozujú ani neobmedzujú chodci, smie sa jazdiť po pravej krajnici. Osoby mladšie ako desať rokov, osoby, ktoré ich sprevádzajú, a osoby, ktoré ich vezú podľa odseku 3, smú jazdiť po pravej strane chodníka, ak tým neohrozujú ani neobmedzujú chodcov,“ dodala Faltániová.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: