Na ihrisku v Novej Bani niekto hádže po deťoch balóny naplnené vodou. Oslovili sme políciu


Foto: Na ihrisku v Novej Bani niekto hádže po deťoch balóny naplnené vodou. Oslovili sme políciu Foto: Facebook/Nová Baňa (B. B.)

V Novej Bani sa dejú veci, ktoré nemajú so zdravým rozumom nič spoločné. Na ihrisku na Nábrežnej ulici niekto hádže po deťoch balóny naplnené vodou. V miestnej facebookovej skupine na to upozornila Monika, ktorá bola priamou svedkyňou týchto udalostí.

V skupine však zdieľala príspevok inej mamičky, ktorá napísala:Deti sa hrali a zrazu niečo buchlo, akoby sa sklo rozbilo a niečo sa popri nás rozletelo. Pozerala som a jediné, čo som našla, boli malé balóniky. Letelo to z Céčka z ôsmeho poschodia vpravo. Či to bol ľad alebo len voda, to neviem.“


Žena sa začala obzerať po ihrisku a našla ďalšie balóniky. „Takže toto nebolo prvýkrát, ale už siedmy raz. Prosím, dávajte si pozor na detičky, aby im nebolo ublížené,“ dodala.


Pod príspevkom sa objavili viaceré komentáre. Podľa Tomáša sa opakuje história. Niečo podobné vraj zažil už pred 25 rokmi. Nina napísala: „Pred desiatimi rokmi na tomto istom mieste boli po nás hádzané škrupiny z vajec, kôstky a zvyšky jablka. Doba pokročila, už sa hádžu balóny.“

Komentár pridal aj Jakub: „Ja som tam pred niekoľkými rokmi našiel biliardovú guľu. Ale či letela až z hora, to neviem.“ Alica si myslí, že človek, ktorý predmety hádže, patrí na psychiatriu.

Vyjadrenie polície

Naša reakcia chcela zistiť, či už niekto z občanov túto situáciu nahlásil na polícii. Rovnako nás zaujímalo, aký trest hrozí páchateľovi v prípade preukázania viny.

„Informáciu sme preverili aj u náčelníka MsP v Novej Bani. Ani štátna a ani mestská polícia takéto konanie neeviduje. Vo všeobecnosti, v prípade, že by k takému konaniu dochádzalo, by do úvahy mohol prichádzať priestupok proti občianskemu spolunažívaniu §49/1d Zák. 372/90 Zb, za ktorý môže byť uložená bloková pokuta. Samozrejme, pokiaľ by nebolo týmto konaním spôsobené zranenie. Tam by už mohlo ísť za určitých okolností aj o prečin ublíženia na zdraví,“ uviedla hovorkyňa banskobystrického Krajského riaditeľstva Policajného zboru Petra Kováčiková.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: