VIDEO: Nedokončený kryt civilnej obrany v Sásovej pravidelne zatápa. Priestor hľadá nového majiteľa


Foto: VIDEO: Nedokončený kryt civilnej obrany v Sásovej pravidelne zatápa. Priestor hľadá nového majiteľa Foto: ukrytybb.netlify.app

Mesto Banská Bystrica disponuje viac ako šesťdesiatimi krytmi civilnej ochrany, z ktorých dvadsať sú odolné a zvyšné plynotesné. V Sásovej sa nachádza jeden nedokončený kryt. Na Rudohorskej ulici je jeden CO úkryt pod budovou Dracula Gym a ďalší v susednej budove.

„V minulosti v ňom dochádzalo k vytápaniu priestorov, preto sme v roku 2022 podnikli opatrenia, aby sme tento problém odstránili. Dlhodobé zaplavovanie tejto ochrannej stavby však spôsobilo poškodenie jej technického vybavenia. V ďalšom období bude potrebné hľadať finančné prostriedky na jeho sfunkčnenie,“ informovala o stave CO krytu Zdenka Marhefková, hovorkyňa primátora Banskej Bystrice. 

Kryt hneď vedľa, pod budovou Business Innovation Center (BIC), zostal nedokončený a pravidelne doň zateká voda .Aj keď bola budova BIC zrekonštruovaná, dokončenie CO krytu sa nepodarilo. Preto je v zozname CO krytov mesta uvedený len ten pod starou poštou. Spoločnosť BIC pravidelne odčerpáva vodu, no kryt je stále zaplavovaný, čo vedie k poškodzovaniu jeho základov.„Úkryt, ktorý sa nachádza pod Podnikateľským inkubátorom na Rudohorskej ulici nie je v majetku mesta, a zároveň nie je evidovaný ani ako ochranná stavba, lebo nebol nikdy dostavaný,“ doplnila Zdenka Marhefková.


Spoločnosť BIC hľadá záujemcu, ktorý by vedel tento priestor využiť. S potrebnou vstupnou investíciou by sa kryt mohol využiť na rôzne účely. Priestor je rozsiahly, ale vyžaduje výraznú rekonštrukciu. Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: Facebook, a Ďalší