VIDEO: Kanalizácia v Banskej Bystrici aj tento rok počas daždivých dní nestíha


Foto: VIDEO: Kanalizácia v Banskej Bystrici aj tento rok počas daždivých dní nestíha
Galéria: 4 fotky
Foto: pixabay.com

Pranostika Medardovej kvapky ani tento rok nazaháľa. Viacdňové prívalové dažde trápia mestá po celom Slovensku. Kanalizácia Banskej Bystrice nie je výnimkou. Voda sa valí sídliskami aj námestím. Obyvatelia mesta sa sťažujú na vyvierajúcu vodu pred domami a kanalizácia nestíha ani na námestí. Zatopené sú väčšiny terás mestských podnikov a kaviarní. 

„Na vážnejšiu nôtu, dlhodobo upozorňujeme na neschopnosť mesta vyrovnať sa s tým, že spevnených plôch je stále viac, kanalizačné rúry a ich objemy sú tie isté a nárazovo spadne viac zrážok ako pred klimatickou zmenou, uviedla na sociálnej sieti Meggie. K príspevku zdieľala aj video, na ktorom je viditeľné ako sa voda na námestí v Banskej Bystrici vylieva z kanálov a zaplavuje terasy blízkych kaviarní. „Tento stav nie je dlhodobo udržateľný. Buďme radi, že pre tentokrát na Námestí SNP príšti len dažďová voda,“ doplnila. 

Voda z kanálov vyteká aj na bystrických sídliskách. V Sásovej na Magurskej ulici sa počas víkendu kanalizácia vyliala na chodníky pred panelákmi. „Magurská ako sú tie dlhé schody. Nepoznám to tu. Ak niekto viete, nahláste to. Ďakujem. Ja len prechádzam okolo.poukázala na problém jedna z obyvateliek. 

Galéria: 4 fotky

S otázkami vo veci kanalizácie sme sa obrátili aj na mesto, správu budeme aktualizovať o ich vyjadrenie.Prečítajte si viac:Zdroj: Facebook