V Rimavskej Sobote napadli primára počas služby v nemocnici. Opľuli ma a hádzali po mne topánky, tvrdí


Foto: V Rimavskej Sobote napadli primára počas služby v nemocnici. Opľuli ma a hádzali po mne topánky, tvrdí
Galéria: 3 fotky
Foto: TV JOJ

Primár rimavskosobotskej nemocnice sa počas služby presúval v areáli nemocnice, keď ho napadla skupinka príbuzných jedného z pacientov. Podľa zdroju noviny.sk lekár zahliadol skupinku ľudí na lavičkách v parku.

Jedna zo žien sa na primára rozbehla a podľa jehov slov ho žena začala vulgárne osočovať a vyhrážať sa mu. “Začala ma vulgárne osočovať, atakovať a vyhrážať sa mi. Snažil som sa ju upokojiť, no nepodarilo sa mi to,” povedal pre tv Joj primár Ján Zachar. Po jeho pokuse o ukľudnenie situácie ho žena opľula. 

Galéria: 3 fotky

Útok sa neskončil pri slovách 

Keď sa primár nemocnice o niekoľko minút na to vracal z oddelenia, obkľúčila ho celá skupina. Malo ísť o dvoch mužov a štyri ženy. Lekár tvrdil, že jedného z útočníkov poznal a mal ním byť pacient, ktorý bol nedávno hospitalizovaný na internom oddelení. Napadnutie pokračovalo zaháňaním sa päsťami a údermi do oblastí tváre, hlavy a trupu. K ukončeniu napadnutia dopomohol vrátnik nemocnice, ktorý privolal policajnú hliadku. 


Podľa výpovede policajnej hovorkyne Banská Bystrica mala polícia obviniť z prečinu výtržníctva tri ženy, ktoré budú stíhané na slobode.

“Najdôležitejšie je sprísnenie a upravenie znenia legislatívy. Zdravotníci sa za chránené osoby považujú už aj teraz, no v znení legislatívy sú chránení len počas poskytovania zdravotníckej starostlivosti. To je potrebné zmeniť, aby boli chránenými aj mimo čas poskytovanie starostlivosti,” doplnil k celému prípadu hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ. 
Prečítajte si viac:Zdroj: noviny.sk