Silné dažde zasiahli aj polikliniku v Poltári. Zatiekla im strecha, musia ju vymeniť


Foto: Silné dažde zasiahli aj polikliniku v Poltári. Zatiekla im strecha, musia ju vymeniť Foto: poltar.sk

Dažde za uplynulé obdobie odskúšali trvácnosť a silu strechy budovy polikliniky v Poltári. Občania mesta sa stretli s problémom zatekania vody zo strechy priamo do priestorov budovy. Primátor mesta Poltár, Peter Sihor, ubezpečuje občanov, že technická komplikácia nenarušila poskytovanie zdravotnej služby a fungovanie polikliniky prebieha normálne. 

Je potrebné aby firma vymenila strešný plášť, čo je jediný spôsob úplného zabezpečenia a obmedzenia komplikácií. „Jedná sa o veľkú plochu a firma si nemôže dovoliť odkryť strechu, v tomto počasí by to mohlo mať fatálnejšie následky,“ povedal primátor pre poltar.sk. Mesto situáciu rieši s dodávateľom stavebných prác. Potrebná je podľa primátora pravidelná údržba, ktorá by predišla podobným problémom. 

Počas jesene minulého roku prebehli najdôležitejšie rekonštrukcie, no tento rok má samospráva v pláne vymeniť celú krytinu. „Pevne veríme, že po výmene strechy bude táto nepríjemná etapa na ďalšie roky na našej poliklinike zažehnaná,“ doplnil pre poltar.sk Peter Sihor.

Prečítajte si viac:Zdroj: poltar.sk