Tragická smrť na trati v Banskej Bystrici: V priebehu týždňa ide o druhú podobnú nehodu


Foto: Tragická smrť na trati v Banskej Bystrici: V priebehu týždňa ide o druhú podobnú nehodu Foto: ZSSK

Vlak zrazil pri železničnej stanici v Banskej Bystrici (v časti Radvaň) neznámeho muža. Vo vlaku sa viezli cestujúci smerom zo Zvolena do Banskej Bystrice. Za tento týždeň ide o druhé takéto nešťastie, ktoré sa udialo na železničnej trati v Banskej Bystrici.

Muž mal podľa svedkov vybehnúť z kríkov priamo pred prichádzajúci vlak a rušňovodič už nestihol zrážke zabrániť. Cestujúci sa následne museli pešo dostať k náhradným autobusom.

Osoba, ktorej totožnosť je neznáma, utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. Príslušník nariadil vykonať súdnu pitvu a prípad je v štádiu vyšetrovania,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Mária Faltániová pre portál noviny.sk.


Počas dokumentovania nehody bola železničná doprava v tomto úseku prerušená na takmer hodinu a pol. Polícia začala v tomto prípade trestné stíhanie pre usmrtenie.

Polícia aj naďalej vyšetruje aj usmrtenie, ktorému došlo začiatkom týždňa, aj vtedy vlak zrazil a usmrtil osobu, ktorá ležala v koľajisku. Totožnosť tejto osoby stále nepoznáme,“ uzavrela Faltániová.


Prečítajte si viac: