Chaos na zvolenskej križovatke. Zo zmeny dopravného značenia sú zmätení mnohí vodiči


Foto: Chaos na zvolenskej križovatke. Zo zmeny dopravného značenia sú zmätení mnohí vodiči Foto: Facebook/ Zvolen - fórum (Miroslav G.)

Vodiči si musia zvykať na zmenu dopravného značenie na vyťaženej križovatke. Ako informoval obyvateľ Miroslav v miestnej facebookovej skupine, pod Zvolenským zámkom sa dá odbočiť na stanicu aj z pravého pruhu a vzniká tam chaos.

„A ja som bola dnes ráno v šoku, že prečo pani z tohto pruhu odbočuje doľava. Myslela som si, že buď ja alebo ona je mimo, veď sme sa mohli zraziť. Nemala by tam byť nejaká veľká tabuľa? Veď už aj tak je veľký zmätok v meste,“ napísala Miroslava.


Ďalšia Miroslava si myslí, že ide o obrovskú chybu v značení a informovanosti. „Keď tam autá stoja na červenej, ako si majú vodiči v pôvodnom odbočovacom pruhu všimnúť nejakú mini šípku pod autami vo vedľajšom pruhu a reagovať na túto zmenu? Ľudia sú roky zvyknutí, že pravý pruh šiel rovno.“


Časť Zvolenčanov však so zmenou problém nemá. „Úplná pohoda. Ľavý pruh do ľavého, pravý do pravého! V čom je problém?“ pýta sa v komentároch Pavel.

Ani Zlatica nemá pocit, že je značenie chaotické. „Takto sa aspoň čiastočne uvoľní vjazd od KA a DT. V pravom pruhu, z ktorého sa dá ísť len ku Poľane, nebýva takmer nikdy nikto. Keby sa ľudia dávali správne do pruhov, mohli by uvoľniť kolónu, ktorá je na nadjazde ku zámku od štadióna. Možno by bolo fajn dať tam aj dočasnú tabuľu, ktorá by označovala, na čo tieto pruhy aktuálne slúžia. Aj keď je zase možné, že sa upchá vjazd na centrum. Naozaj sa musíme obrniť trpezlivosťou a ohľaduplnosťou.“

Mikuláš si myslí, že ide len o dočasnú zmenu značenia kvôli mostu a kruhovému objazdu, aby čo najviac áut dokázali odkloniť na obchvat. „Vodičov v ľavom pruhu to až tak neovplyvní, keďže to ani nevidia, pokiaľ tam stojí auto. Rozumný vodič sa hádam nebude drať do pravého pruhu, keď vedľa neho pôjde druhé auto, ktoré bude tiež odbočovať. Ak niekto nedostal vodičský len pre pekné oči, tak takýto nezložitý základ by mal ovládať,“ dodal.

Prečítajte si viac: