Príbeh ukradnutého hrnčeka z Červeného medokýša má šťastný koniec. Dobrodinec tam osadil nový


Foto: Príbeh ukradnutého hrnčeka z Červeného medokýša má šťastný koniec. Dobrodinec tam osadil nový
Galéria: 3 fotky
Foto: Facebook

Obyvatelia Zvolena, ktorí boli zvyknutí na tradičný hrnček na Červenom medokýši, si dlhšiu dobu museli zvykať bez neho. To sa ale zmenilo, pretože istá zvolenská firma poskytla všetkým obyvateľom nový. „Vážení Zvolenčania. Ohavný čin odcudzeného hrnčeka z Červeného medokýša sme sa rozhodli napraviť! Od dnes je k dispozícii nový. Dúfame, že bude všetkým slúžiť čo najdlhšie.“ vyjadrila sa v príspevku klinika, ktorá hrnček poskytla. 

Hrnček, ktorý tam bol predtým, bol aj napriek jeho zabezpečeniu priviazaním, odcudzený. Návštevníci medokýšu dúfajú, že životnosť tohto nového bude dlhšia. Ján, obyvateľ Zvolena, hrnčeku nedáva veľké šance: „Mali ste dať na ten hrnček reťaz a druhý koniec prizvárať k tej tyčke. Pri poctivosti tunajších ľudí, tam hrnček už zajtra nebude… “Obyvateľka Ingrid sa vyjadrila v komentári pod príspevkom a spomína ako to bolo kedysi: „Pekné gesto. Keď som chodila na ten medokýš ako dievča, pamätám si, že tam býval vždy hrnček (asi na motúziku, aby ho neodvialo, doslova, lebo bol len taky plechový)… Kto chcel, použil, kto nie, napil sa z dlani…“ 

Niektorí z obyvateľov so zdieľaným hrnčekom nie sú stotožnení. „Stretneme sa na kožnom.“ vyjadril sa Ľudovít a pán Pavel tiež z nápadu spoločného hrnčeka nadšený nie je: „už vidím ako všetci z toho pijete, fuj…“ „Každý nech si prinesie svoj hrnček a je po probléme… z erárneho by som nikdy nepila…“ vyjadrila sa pod príspevkom pani Miriam. 
Prečítajte si viac: