Žena opísala chvíle hrôzy vo Zvolene. Pred krádežou na stanici ju zachránil rýchly taxikár


Foto: Žena opísala chvíle hrôzy vo Zvolene. Pred krádežou na stanici ju zachránil rýchly taxikár Foto: Google Maps/Pexels

Nikola žije vo Zvolene, ale pracuje v Banskej Bystrici. Zrejme by ju nikdy nenapadlo, že sa práve na zvolenskej stanici bude báť o život. So svojím nepríjemným zážitkom sa podelila v miestnej facebookovej skupine.

„Pracujem v Banskej Bystrici a vždy o 22:00 vystúpim vo Zvolene na stanici. Odtiaľ si do širšieho mesta volám zvolenský Europa Taxi,“ začína svoj príbeh Nikola. Presne to spravila aj v utorok večer. Taxikár jej povedal, že je blízko a čoskoro po ňu príde. Hneď ako žena zložila telefón, mala pocit, že ju niekto pozoruje.


Keď sa otočila, uvidela pred sebou mladého muža, ktorý bol evidentne pod vplyvom omamných látok. Nikolu okamžite premkol strach. Mladík sa jej najskôr spýtal, či nevie, kedy ide autobus do Brezín a následne od nej začal pýtať peniaze.

Keď odmietla, postavil sa za ňu a Nikola videla, ako si vybral ruky z vreciek. „Rýchlo som si prehodila ruksak z chrbta dopredu, aby som ho držala obomi rukami. V tej sekunde pred nami zastal taxikár a bral ma rýchlo do auta. Musím povedať, že za tých pár sekúnd, čo sa toto odohralo, som zašla až na cestu a taxikár to videl, tak tých pár metrov od nás aj pridal, aby bol čo najskôr pri mne,“ opísala žena chvíle hrôzy.

Nikola si nevie predstaviť, čo by sa stalo, ak by sa vodič prišiel až o pár minút neskôr. „Po tejto skúsenosti už nikdy nevystúpim takto večer na stanici, ale radšej na západe a odtiaľ si zavolám chalanov. Ľudia, dávajte si tam veľký pozor, hlavne vo večerných hodinách po tme, keď je stanica prázdna,“ varuje Nikola. Zároveň verejne poďakovala šoférovi, ktorý sa stal jej záchrancom.


Reakcie na internete

Okamžite po zverejnení príbehu na sociálnych sieťach sa pod príspevkom začali hromadiť komentáre od pobúrených obyvateľov. Niečo podobné zažila aj iná žena, ku ktorej sa takisto chcel priblížiť neznámy muž. Keď vytiahla z kabelky sprej, zľakol sa a utiekol.

Ingrid zaujímalo, kde boli policajti a prečo tam nebola hliadka. „Vždy, keď vyjdem z autobusu na stanici vo Zvolene, tak nebolo dňa, kedy by ma niekto nezastavil a neotravoval, či nemám drobné. A to už nehovorím o tom, že ma jeden muž prenasledoval v Lidli do každej uličky. Šiel všade, kde aj ja. To je choré,“ napísala Katarína.

Pavel si myslí, že sa to uzavrie bez riešenia od kompetentných. „Až dokým sa nejakej žene niečo nestane. Aj tak nikto nič neurobí. Opäť budú výhovorky od oboch polícií, až kým niekto vezme spravodlivosť voči takýmto problémovým ľuďom do vlastných rúk,“ dodal.

Katarína zase napísala, že stanica je katastrofálna. „Kúpte si aspoň sprej na ochranu, keď chodíte takto sama po nociach, lebo dnes vás okradnú za bieleho dňa. Minule tam okradli chlapca.“

Keď som ešte študovala a cestovala každý týždeň na intrák či z intráku, nebála som sa. Teraz však neviem, neviem. Ľudia sa spustili a človek už nevie, čo môže čakať. Smutná doba,“ dodala Zuzana.

Prečítajte si viac: