Motorkári uháňali neďaleko Zvolena viac než dvestovkou, dostali mastnú pokutu. Čo odhalila celokrajská kontrola?


Foto: Motorkári uháňali neďaleko Zvolena viac než dvestovkou, dostali mastnú pokutu. Čo odhalila celokrajská kontrola? Foto: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

V stredu (5.6.) prebehla na cestách Banskobystrického kraja policajná kontrola. Bola zameraná na zníženie počtu dopravných nehôd a zlepšenie dopravno-bezpečnostnej situácie.

Takmer stovka policajtov dopravnej a poriadkovej polície v priebehu štyroch hodín podrobila dychovej skúške 1245 vodičov. V 6 prípadoch bolo zistené požitie alkoholu, z toho v 4 prípadoch išlo o cyklistov.Ako informuje polícia na sociálnej sieti, najčastejším priestupkom bolo prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti, a to až v 147 prípadoch, z toho dvaja boli motocyklisti.

„Tí si však pomýlili cestu I/66 na úrovni obce Babiná v smere do Zvolena s pretekárskou dráhou, pretože na ceste, kde je najvyššia dovolená rýchlosť 90 km/h, jeden išiel rýchlosťou 203 km/h a druhý až 228 km/h. Obom bola uložená pokuta vo výške 800 eur,“ priblížila polícia.

Polícia avizuje, že bude v podobných kontrolách pokračovať. Dodáva, že zodpovedný prístup všetkých účastníkov cestnej premávky je nevyhnutný.

Prečítajte si viac: