- 6. jún 2024 o 17:25
Žiar nad Hronom postaví novú budovu pre ľudí s mentálnym postihnutím či duševnými poruchami
V Žiari nad Hronom plánuje Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) postaviť novú budovu pre účely Domova sociálnych služieb (DSS) Doména. Aktuálne sa spracúva projektová dokumentácia pre stavebné povolenie. Mesto o tom informovalo na svojom webe.
DSS Doména je organizačnou zložkou ZSS Lipa Žiar nad Hronom, pričom poskytuje sociálnu službu ambulantnou formou pre deti, mladých dospelých a dospelých s mentálnym postihnutím, s duševnými poruchami a poruchami správania s kapacitou 16 klientov.
Novostavba zariadenia sociálnych služieb bude situovaná v susedstve nemocnice na Sládkovičovej ulici na pozemku vo vlastníctve BBSK. „Bude sa jednať o modernú, prízemnú, plne bezbariérovú budovu s kapacitou 25 klientov, s dostatočnými priestormi pre terapie, záujmovú činnosť a oddych, ako aj so zázemím pre zamestnancov,“ uviedla hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková.
Dôvodom výstavby je najmä bezbariérovosť, obmedzené priestory a nedostatočná kapacita terajšej budovy na Ulici SNP č.64. BBSK plánuje na financovanie výstavby použiť nenávratné zdroje z Operačného programu Slovensko.
„Predbežné odhadované náklady na výstavbu sú cca 2,5 miliónov eur, výsledná suma však vzíde až z verejného obstarávania na zhotoviteľa,“ dodala Štepáneková.
Minútky zo Slovenska
- 23:20 Do baterkárne v Šuranoch už hľadajú zamestnancov. Platy od 2 300 eur, no aj povinnosť absolvovať školenie v...
- 23:20 VIDEO: Futbalové ihrisko v Stupave obsadila večer nečakaná tréningová zostava. Čo na to domáci klub?
- 23:20 OhniskO Fire Dining & Brew Bar sa zaradil sa medzi najlepšie reštaurácie. Ktoré ďalšie košické podniky excelovali?
- 22:50 Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 22:50 FOTO: Trnavčania spomínajú na podniky, ktoré im v meste najviac chýbajú. Na ktoré nedajú dodnes dopustiť?
- 22:50 FOTO: Mesto Prešov plánuje komplexnú rekonštrukciu Slovenskej ulice. Ilustračné vizualizácie pohoršili obyvateľov
- 22:50 Podozriví asfaltéri sa opäť objavili pri Žiline. Varuje pred nimi obec, na čo si dať pozor?
- 22:50 Kam cez víkend v okolí Nitry? 5 tipov na jarné výlety s úžasnými výhľadmi, pri ktorých sa ani nezapotíte
- 22:50 Dievčatku spadla zmrzlina na zem skôr, než si ju stihla vychutnať. Takúto reakciu košickej zmrzlinárne nečakali...
- 21:45 Obyvatelia Podhradovej sa hnevajú na starostu, my nepatríme k Severu? Pozývajú ho, aby sa k nim prišiel pozrieť
- 21:45 Drzosť v Borskom Svätom Jure: Šofér dal auto do opravy, mechanik mu ho za chrbtom predal, cena vyráža dych
- 21:45 FOTO: Pálenie Ďura je na Považí stále živým zvykom. Pozrite sa, kde všade túto tradíciu môžete zažiť
- 21:45 Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 21:45 VIDEO: Chodci nečakane vbehli pred autobus v Bratislave, šofér len tak dobrzdil a vzápätí sa strhla vulgárna hádka
- 21:45 Mladý talent a obrovský úspech! Prešovčanka ovládla Európu, z majstrovstiev v bojovom športe si nesie zlato aj striebro