Pomôžte zorganizovať tábor pre deti s autizmom. Ich rodinám tým doprajete oddych


Foto: Pomôžte zorganizovať tábor pre deti s autizmom. Ich rodinám tým doprajete oddych Foto: Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom Banská Bystrica

Občianskej združenie Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom Banská Bystrica (OZ SPOSA BB) chce aj tento rok zorganizovať dva tábory pre deti s autizmom. Oba budú plné aktivít zameraných na rozvoj a inklúziu detí s autizmom a inými zdravotnými obmedzeniami.

Vďaka nášmu odbornému tímu a dobrovoľníkom dokážeme vytvoriť bezpečné prostredie, kde sa deti môžu spoločne hrať, učiť a budovať priateľstvá. Zároveň vytvárame príležitosti pre študentov zdravotných a sociálnych vied získať cenné skúsenosti prácou so znevýhodnenými deťmi,“ uvádza OZ na portáli donio.sk, ktorý slúži na transparentné finančné zbierky.


Sú to práve peniaze, ktoré sú na zorganizovanie tábora potrebné. Zatiaľ sa podarilo vyzbierať takmer 400 z 1000 eur. Prispieť môžete aj vy na tomto odkaze. „Vaše finančné príspevky nám výrazne pomôžu v niekoľkých dôležitých oblastiach a sú nevyhnutné na úspešné zorganizovanie nášho tábora,“ vysvetľuje OZ.

Prihlásených je zatiaľ 20 detí, 13 dobrovoľníkov, dvaja koordinátori, jeden lekár a študentka medicíny. Pobytový tábor je jedinečný v tom, že deti prvýkrát odídu z domu a rodičia budú mať päť dní čas na oddych.

Prečítajte si viac: