Cesta medzi Hronským Beňadikom a Psiarmi bude uzavretá až do Vianoc. Aké obmedzenia to spôsobí?


Foto: Cesta medzi Hronským Beňadikom a Psiarmi bude uzavretá až do Vianoc. Aké obmedzenia to spôsobí? Foto: Google Maps

Hlavnú cestu pri Hronskom Beňadiku smerom do Tlmáč uzavrú až do Vianoc. Informovala o tom Slovenská správa ciest (SSC). Ak sa budete potrebovať dostať z rýchlostnej cesty R1 od Zvolena napríklad do Levíc, musíte ísť obchádzkou cez Čaradice a Kozárovce.

Hovorkyňa Jana Lukáčová zo SSC uviedla, že ide o úsek od železničného priecestia v Psiaroch až po odbočku na čerpaciu stanicu Slovnaft v Hronskom Beňadiku. Jeho dĺžka je približne 1,5 kilometra.Cesta I/76 vedie cez Trnavský, Nitriansky a Banskobystrický kraj. V plánovanom úseku ju vozovka uložená medzi skalou a železničnou traťou.Ako píše portál mynovohrad.sk, stavebné práce si vyžiadajú výluku na železničnej trati a presun cestujúcich do náhradných autobusov.

Meškanie sa dotkne vlakov na trati Bratislava – Banská Bystrica. Nový grafikon začne platiť 9. júna. Autobusy budú namiesto vlakov premávať v úseku Kozárovce – Hronský Beňadik – Nová Baňa.

Ako uviedol pre portál hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Dominik Drevický, zastávka Psiare nebude z dôvodu dopravných obmedzení obsluhovaná. Cestujúci môžu nastúpiť na autobusovej zastávke Hronský Beňadik – námestie.

Prečítajte si viac: