Muž mal v okolí Banskej Bystrice prevážať drogy: Počas policajnej naháňačky ich začal vyhadzovať z okna


Foto: Muž mal v okolí Banskej Bystrice prevážať drogy: Počas policajnej naháňačky ich začal vyhadzovať z okna Foto: noviny.sk

Kriminalistom sa podarilo zadržať 37-ročného muža, ktorý mal v aute prevážať drogy. Policajti sa auto s podozrivým mužom pokúšali zastaviť a skontrolovať. Vodič však nezastavil, pridal rýchlosť a rútil sa po cestách v okolí Banskej Bystrice. Policajná naháňačka napokon skončila pri rodinných domoch v obci Nemce.

Polícia muža zadržala a napokon prehľadala jeho auto. Časť omamných látok vyhodil z auta ešte počas naháňačky, tie našli policajti pri chodníku v obci Kynceľová. Ďalšie drogy boli v aute aj v jeho rodinnom dome.

Zaistené látky boli zaslané na expertízne skúmanie, potvrdil sa pervitín. Zo zaisteného množstva si bolo možné pripraviť viac ako 3 600 dávok,” potvrdila pre portál noviny.sk hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Banská Bystrica Mária Faltániová.

Muž bol následne odvedený na policajné oddelenie. Vyšetrovateľ ho v súvislosti s drogami obvinil z obzvlášť závažného zločinu.

Obvinený si zadovážil psychotropné látky za účelom predaja a vlastného obohatenia… Už v minulosti bol odsúdený za drogovú trestnú činnosť, tohto činu sa dopustil v podmienke,” doplnila M. Faltániová. Aktuálne mužovi hrozí 10 až 15 rokov za mrežami.

Prečítajte si viac: