Zvolenčania sa vyjadrili k streľbe na detskom ihrisku. Strelca nazývajú psychopatom, ktorý patrí do väzenia


Foto: Zvolenčania sa vyjadrili k streľbe na detskom ihrisku. Strelca nazývajú psychopatom, ktorý patrí do väzenia Foto: Google Maps/Pexels

V predošlom článku sme vás informovali o streľbe vo Zvolene. Ako uviedlo mesto, skutok sa udial v sobotu 18. mája vo večerných hodinách na sídlisku Sekier.

Podľa zistení 45-ročný muž strieľal zo vzduchovky z okna bytovky na deti na ihrisku pod tamojšou základnou školou na ulici Janka Alexyho. Zranil pri tom jedného z chlapcov.

„Prípad polícia objasňuje ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Poškodený utrpel ľahké zranenie ucha spôsobené výstrelom zo strelnej zbrane, ktorá bola zistená a zaslaná na expertízne skúmanie. Prípad je v štádiu objasňovania,“ ozrejmila krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.


Pobúrení Zvolenčania

Pod príspevkom, ktorý informoval o streľbe, sa okamžite spustila rušná diskusia. Komentujúcich nahnevala nielen samotná streľba, ale aj slová policajnej hovorkyne. Mnohí ľudia nechápu, prečo sa prípad zatiaľ vyšetruje ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. V takomto prípade by strelcovi za ublíženie z nedbanlivosti hrozila finančná pokuta do 99 eur.


„Aký priestupok? Útočil strelnou zbraňou na hlavu dieťaťa, keďže mu poranil ucho,“ pýtal sa Ján. Priestupok proti spolunažívaniu? Myslela som si, že tam spadá to, keď má sused o 22:01 hudbu nahlas a nie, keď magor strieľa po deťoch,“ pridala sa Lýdia.

Katarína si myslí, že za takýto skutok by mal ísť páchateľ do väzenia. „To je sila. Priestupok? Panebože, veď trafil ucho. Len pár centimetrov vedľa a zabije ho. Za toto basa a natvrdo,“ napísala. Rovnaký názor zdieľa Zuzana, ktorý strelca označila ako psychopata, ktorý patrí za mreže a držať zbraň by mu doživotne zakázala.

„Strieľať na deti, to je už ozaj nenormálne, čo sa deje. Ako môže použiť zbraň len tak a ohroziť deti. Mali by ho zavrieť, až bude čierny. Bolo to úmyselné a mal by za to byť patrične potrestaný,“ nešetrila kritikou Mária.

Streľba z okna určite nie je v poriadku. Ani vtedy, ak je to len vzduchovka. Je to strelná zbraň a tou by sa malo strieľať iba na strelnici a miestach na to určených. Toto je úmyselné, nestrieľal z okna náhodou. A keď zranil strelnou zbraňou, tak aký prečin proti spolunažívaniu?“ pridal svoj komentár Miroslav.

Po množstve komentárov mesto Zvolen aktualizovalo svoj pôvodný príspevok o streľbe. „Vyšetrovanie nie je ešte ukončené a zatiaľ nepotvrdilo, či išlo o úmyselný čin alebo o náhodnú strelu. To je aj dôvod, prečo sa prípad aktuálne rieši ako priestupok,“ doplnilo.

Prečítajte si viac: