FOTO: Pomôžte identifikovať páchateľa zo Zvolenskej Slatiny a získajte finančnú odmenu


FOTO: Pomôžte identifikovať páchateľa zo Zvolenskej Slatiny a získajte finančnú odmenu Foto: Facebook/Danko M.

V obci Zvolenská Slatina sa tento týždeň pohybovala neznáma osoba, ktorá je okrem porušovania domovej slobody podozrivá aj z krádeže. Zakrádala sa po cudzích pozemkoch, čo sa podarilo zachytiť na viacerých kamerách. Informoval o tom obyvateľ Daniel, ktorý už neznámeho muža nahlásil na polícii.

Záznam z kamier aj fotografie uverejnil na sociálnej sieti a ukázalo sa, že v obci došlo aj ku krádeži. Klaudia uviedla, že jej niekto vykradol auto, konkrétne zmizla hotovosť. Na jej ulici sa však nenahádzala žiadna kamera, ktorá by zlodeja zachytila priamo pri čine.

Okradnutá žena priblížila, že prišla približne o 50 až 60 eur. Podľa jej slov bolo auto otvorené, pretože sa jej deti hrali s kľúčmi a ona to večer zabudla skontrolovať. Zatiaľ tak nemožno potvrdiť, či mohol byť zlodejom práve neznámy muž.


Daniel sa rozhodol, že poskytne odmenu výmenou za dôležité informácie, ktoré prispejú k jeho identifikácii. „Ponúkam finančnú odmenu za informácie o osobe na fotkách. Prípadne, ak by niekto mal kamerový záznam s osobou v šiltovke a s ruksakom, ktorá sa pohybovala po našej obci v noci z utorka na stredu od 2:00 do 3:30, bol by som vďačný,“ napísal.

Príspevok komentovali viacerí ľudia. „V Detve ukradli nedávno motorovú pílu. Zlodej vošiel do dvora a vzal ju z kotolne, ktorá nebola zamknutá. Tiež na družstve ukradli paletový vozík. Treba skrývať všetko, čo sa dá odniesť a zamykať. Vyzerá to, že operujú v našom regióne dosť často,“ myslí si Jaroslav.

Daniel pre náš portál uviedol, že podľa kamerových záznamov páchateľ obišiel celú dedinu. „Od Zvolena po Detvu nie je žiadna policajná stanica, ani v okolitých obciach nefunguje mestská polícia. Obce by sa museli zložiť na jednu a nevedia sa dohodnúť. Jediné, čo vo Zvolenskej Slatine funguje, je denná služba rómskych hliadok,“ dodal.

Ak máte informácie, ktoré sa týkajú prípadu, kontaktujte políciu alebo Daniela na telefónnom čísle 0907 302 477.

Prečítajte si viac: