FOTO: Žiarsky park ožil. Zaplnili ho priaznivci dobrého vína, nechýbal ani hudobný program


FOTO: Žiarsky park ožil. Zaplnili ho priaznivci dobrého vína, nechýbal ani hudobný program
Galéria: 13 fotiek
Foto: ziar.sk

V sobotu 18. mája sa v Žiari nad Hronom už po piatykrát uskutočnilo podujatie Víno v parku, ktoré je medzi obyvateľmi obľúbené. Návštevníci mohli vychutnať príjemný deň pod holým nebom v Parku Štefana Moysesa.

Podujatia sa zúčastnili lokálni vinári, prevažne z regiónu Tekova, ktorí si pripravili ochutnávku toho najlepšieho, čo sa im za posledné obdobie podarilo vo vinohradoch dopestovať a následne vinársky spracovať.Ľudia si mohli popri degustovaní pochutnať na pagáčoch, slanom i sladkom pečive, na grilovaných špecialitách, na tradičných párancoch či na studenej kuchyni, ktorá bola pripravená špeciálne k vínu.

Sobotňajšie poobedie otvorili Majerovci s ľudovou hudbou. Sprievodný hudobný program neskôr pokračoval s akustickými vystúpeniami - s obľúbenou Banda Americano, ktorú vystriedal gitarový virtuóz Dávid Bílek. Návštevníkov podujatia roztancovali a rozospievali EL FUEGO, ktorí zahrali známe hity v ich akustickom prevedení.

„Tento ročník nám ukázal, že Žiarčania majú o toto podujatie záujem,“ povedal vedúci kancelárie primátora Martin Baláž s tým, že v jeho organizovaní chcú pokračovať aj naďalej. „Je to tematická a veľmi zaujímavá akcia v kulise žiarskeho Parku Štefana Moysesa. Vidíme to aj na spätnej väzbe návštevníkov, že majú stále záujem o túto akciu,“ dodal.Prečítajte si viac: