- 20. máj 2024 o 18:00
Žiar nad Hronom vymení mestský pozemok za iný. Chce rozšíriť parkovisko pri plavárni
Mesto Žiar nad Hronom na svojom webe informovalo že na aprílovom zasadnutí mestského zastupiteľstva poslanci schválili bezplatnú zámenu pozemkov vo vlastníctve mesta za pozemok vo vlastníctve Banskobystrického samosprávneho kraja.
Pre zámenu sa samospráva a kraj dohodli z dôvodu dobudovania a zväčšenia existujúceho parkoviska. Mestský pozemok sa nachádza pod cestou č. III/2483 na Ulici A. Dubčeka a pozemok vo vlastníctve BBSK za krytou plavárňou na Ulici M. Chrásteka.
Parkovisko v blízkosti plavárne bude asfaltové, so státím pre autobusy a osobné autá. Slúžiť by malo aj pre Mestské kultúrne centrum, kedy bude Céčko organizovať väčšie podujatia a bude potrebovať miesta pre autobusy.
Primátor mesta verí, že nové parkovacie miesta návštevníci uvítajú. „Po znovuotvorení zrekonštruovanej krytej plavárne sa v týchto miestach výrazne zaťažila doprava. Podľa našich informácií sem príde aktuálne každú hodinu približne 50 až 60 ľudí. Som preto veľmi rád, že Banskobystrický samosprávny kraj súhlasil ako keby s odkrojením časti pozemku z areálu školy a súhlasila s tým aj samotná škola,“ povedal Peter Antal.
Ako ďalej naznačil, nateraz sa neuvažuje nad tým, že by bolo parkovisko spoplatnené. „Uvidíme, ako bude prevádzkované do budúcna. Ak si však na parkovisku urobia okolité byty vlastné parkovacie miesta, budeme musieť pristúpiť k spoplatneniu. Pretože nové parkovisko bude slúžiť výhradne návštevníkom plavárne,“ dodal Antal.
Minútky zo Slovenska
- 20:10 Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 20:10 PROGRAM: Košické Benátky, svetelná párty aj umenie v uliciach. Nenechajte si ujsť veľkolepé oslavy mesta Košice
- 20:10 FOTO: Vedeli ste, že aj Žilinský kraj má svoj Yellowstone ? Farebné jazierka so sírnym zápachom pozná len málokto
- 20:10 Kde v Nitre pribudne nová Biedronka? Investor plánuje rozšírenie cesty, pribudnú aj parkovacie miesta
- 20:10 Poslanca Jána Ferenčáka fyzicky napadli pred jeho dcérou, prehovoril o tom, čo sa stalo
- 20:10 Študenti rozhodli. Toto je Učiteľ roka 2025 na MTF STU v Trnave
- 20:10 Bánovce získali viac ako 600-tisíc eur na novú cyklotrasu, mesto chce posilniť prepojenie s okolitými obcami
- 19:10 Kaliňák prijal výzvu študentov na diskusiu: V Žiline bude čeliť otázkam maturantov
- 19:10 Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta sa vyšplhá až na 650 eur, no platí dôležitá výnimka
- 19:10 Poslanec Ľubomír Galko skončil na pohotovosti. Nešťastne spadol, vraj to brutálne bolelo
- 18:50 Chceš 4-tisíc eur? Stačí sa stať šoférom MHD v Bratislave. Dopravný podnik ponúka aj ďalšie benefity
- 18:45 Šéfa cudzineckej polície v Košiciach odviedli z práce policajti, ide o podozrenie zo zneužívania právomoci
- 18:20 Na jednej z levických ulíc dochádza k nechutným incidentom. Na ľudí niekto z okna paneláku leje vodu a hádže vajcia
- 18:20 Súd uzavrel prípad Adama z Nového Mesta, ktorý airsoftovou zbraňou strieľal na spolužiakov. Namiesto trestu dostal iba..
- 18:00 FOTO: Hlavná ulica v Trnave sa opäť zmenila na ateliér. Vznikol nový hastag #TRNAVA