V okolí vrchu Želobudzská skalka vyčíňal medveď. Z miesta hlásia zranených


Foto: V okolí vrchu Želobudzská skalka vyčíňal medveď. Z miesta hlásia zranených Foto: AIR TRANSPORT EUROPE

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky informuje o útoku medveďa. Incident sa stal na vrchu Želobudzská skalka.

Na miesto bola vyslaná k dvom zraneným mužom vrtuľníková záchranná služba. Zároveň bol privolaný aj Zásahový tím pre medveďa hnedého.

Podľa informácií televízie JOJ mužov transportoval vrtuľník do nemocnice v Banskej Bystrici. Utrpeli poranenia hlavy a ruky, keď sa snažili chrániť.


Aktualizácia 18:30 hod.

Dnes približnej o 13:00 hod. zaútočil medveď na dvoch turistov v Chránenej krajinnej oblasti Poľana v blízkosti lokality Želebudzská skalka. Medveď spôsobil mužom poranenia tváre, dolných a horných končatín.

„Obidvaja boli prevezení vrtuľníkom do Fakultnej nemocnice s poliklinikou F.D Roosevelta v Banskej Bystrici. Jeden pacient bol prijatý na Kliniku úrazovej chirurgie, druhý na Kliniku maxilofaciálnej chirurgie a podrobuje sa chirurgickému zákroku. Stav oboch pacientov je stabilizovaný,“ spresňuje Štátna ochrana prírody.

Na miesto útoku dorazil ako prvý Zásahový tím pre medveďa hnedého ŠOP SR, ktorý poskytol do príchodu záchrannej zdravotnej služby mužom prvú pomoc. Pravdepodobným cieľom turistov bol výhľad zo Želobudzkej skalky.

Zásahový tím ŠOP SR bude lokalitu monitorovať a o ďalšom postupe bude informovať v priebehu nasledujúceho dňa.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu