Tragická smrť Martina, úspešného podnikateľa a motivátora. Vinník z miesta nehody ušiel


Foto: Tragická smrť Martina, úspešného podnikateľa a motivátora. Vinník z miesta nehody ušiel Foto: Facebook/Martin Kolenicka

Martin Kolenička chodil na strednú školu v Banskej Bystrici. Vo vzdelávaní pokračoval na Strednej priemyselnej škole Jozefa Murgaša a neskôr študoval na Univerzite Mateja Bela. Jeho práca ho nakoniec zaviala do susednej Českej republiky.

Stal sa z neho úspešný obchodník, ktorý radil ostatným, ako sa môžu tiež stať úspešnými. Ako uvádzal na svojej stránke, už v mladom veku pochopil, že obchod je hra a ak poznáte pravidlá, know-how a máte chuť sa učiť, môžete si vybudovať úspešný biznis.

Pre Martina sa stal osudným pondelok 8. apríla. Počas jazdy na motorke na diaľnici D1 v Prahe sa mal zraziť s kamiónom. Utrpel však zranenia nezlučiteľné so životom a aj napriek snahe záchranárov a dlhotrvajúcej resuscitácii na mieste zomrel. Ako uviedol portál portál Novinky.cz, informovala o tom hovorkyňa záchranárov Monika Nováková.

Prvotné informácie hovoria o tom, že Martina mal pri jazde ohroziť vodič kamióna. Po nehode pokračoval ďalej a z miesta nehody odišiel. Polícia prípad vyšetruje a prosí o poskytnutie záznamov z kamier všetkých vodičov, ktorý v tom čase prechádzali okolo.


Odkazy do neba

Keďže Martina poznalo veľmi veľa ľudí a bol obľúbený, jeho smrť všetkých hlboko zasiahla. Na sociálnej sieti vyjadrili úprimnú sústrasť desiatky ľudí.

„Opustil nás skvelý človek, ktorý dlhodobo, neúnavne a s neuveriteľnou energiou pomáhal ľuďom posunúť sa v živote a v podnikaní, ale najmä manžel mojej najdrahšej švagrinej. Maťo si vedel užívať život naplno. Takmer každý deň školil desiatky ľudí, do toho bubnoval, hral futbal, lyžoval, staral sa o svoju mamu, veľa študoval a neustále sa posúval. Dúfam, že sa na nás niekde usmievaš,“ napísala Lucia.

Češka Renáta uviedla, že odišiel skvelý človek, mentor a kamarát. Ďakuje mu za nekonečnú podporu, pozitívnu energiu a za všetko, čo sa od neho naučila. Ukázal je cestu ku vnútornej slobode. Richard spomenul, že Martin bol prvý človek na svete, ktorý v neho veril.

„Ďakujem za všetko. Bolo mi cťou spolupracovať s tebou v tíme. Dvanásť rokov ubehlo ako voda a musím povedať, že si bol nielen skvelý šéf, ale aj kamarát. Navždy ostaneš v našich srdciach,“ odkázala mu Hana.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu