Používate doma túto kuchynskú pomôcku? Pepco ju sťahuje z predaja, je nebezpečná


Foto: Používate doma túto kuchynskú pomôcku? Pepco ju sťahuje z predaja, je nebezpečná Foto: pepco.eu

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) upozorňuje Slovákov na plech na pečenie značky Pepco Home. Ide o ďalší produkt, ktorý nevyhovuje podmienkam a je v rozpore s európskym nariadením.

Konkrétny výrobok má rozmery 28,2 x 15,4 x 7 centimetrov a EAN kód 2200134884561. Plech už z obchodov sťahujú. Oznámenie z Rakúska dostal úrad cez systém rýchleho varovania pre potraviny a krmivá RASFF. 

V uvedenom výrobku bolo laboratórnou analýzou zistené odlupovanie vonkajšieho povlaku, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o materiáloch a predmetoch určených na kontakt s potravinami, na základe čoho sa výrobok sťahuje z trhu,“ uviedol ÚVZ SR.Môžete ho nájsť v predajniach, nekupujte ho

Úrad v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave overuje stiahnutie tohto výrobku z trhu, ktorý do slovenských predajní dodala Poľská spoločnosť Pepco Poland sp. z o.o.

Keďže sa uvedený výrobok ešte môže nachádzať na trhu v SR, odporúčame spotrebiteľom, aby tieto výrobky nekupovali, už zakúpené výrobky nepoužívali a prípadne ich vrátili späť do miesta predaja,“ informoval ÚVZ SR.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu